Trwa ładowanie...

Anja Rubik poucza minister ws. seksu. Zaniosła jej swoją książkę

Anja Rubik w obecności kamer osobiście zaniosła książkę "SEXEDPL" Annie Zalewskiej, minister edukacji narodowej. – Jest to moim zdaniem podręcznik do edukacji seksualnej – powiedziała modelka.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Anja Rubik poucza minister ws. seksu. Zaniosła jej swoją książkę
Źródło: ONS.pl
d3s0dan

Anja Rubik poszła do siedziby Ministerstwa Edukacji Narodowej z książką "SEXEDPL" w kopercie. Jej adresatką jest Anna Zalewska. W listopadzie minister edukacji zaprosiła modelkę na spotkanie. W radiu RMF FM zachęcała ją do wspólnego zapoznania się z obecnym programem edukacji seksualnej. – Razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie i (...) z ekspertami będziemy mogli pokazać, w jaki sposób małe dziecko między innymi przygotowuje się do dorosłego życia, do znajomości jego cielesności – obiecywała minister Zalewska. Rubik nie przyjęła jednak zaproszenia minister.

Do spotkania pań miało dojść 12 stycznia 2018 r. Modelka wyjaśniła odmowę w mediach społecznościowych. "Formuła spotkania zakłada indywidualną rozmowę obu Pań na temat podstawy programowej przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, bez udziału mediów i osób trzecich" – można było przeczytać. "Jak już wcześniej wspomniałam, doskonale znam podstawy programowe przedmiotu 'Wychowanie do życia w rodzinie'. Zainicjowana przeze mnie akcja pod hasłem '#sexedpl' stanowiła odpowiedź na stwierdzone przez niezależnych ekspertów dramatyczne luki w tym programie oraz jego skrajną ideologizację" – dodała. Jej zdaniem, istniały dowody na to, że w szkołach dochodzi do zaniedbań, ale i indoktrynacji dzieci przez nauczycieli edukacji seksualnej. "Obraz ten jest przerażający, a odpowiedzialność za naprawę stanu obecnego spada na Panią Minister" – zakończyła.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

W tej chwili książka Rubik pod tym samym tytułem, co jej głośna akcja, jest już dostępna. Egzemplarze zostały rozesłane do szkół w całej Polsce. – Chciałabym zostawić książkę osobiście minister, żeby pokazać, jak edukacja seksualna mogłaby być prowadzona – powiedziała do kamer gwiazda. I tak zrobiła, zostawiając "SEXEDPL" w recepcji ministerstwa. Anna Zalewska jeszcze nie odpowiedziała modelce.

d3s0dan

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3s0dan

Podziel się opinią

Share
d3s0dan
d3s0dan