Blisko ludziAnja Rubik poucza minister ws. seksu. Zaniosła jej swoją książkę

Anja Rubik poucza minister ws. seksu. Zaniosła jej swoją książkę

Anja Rubik poucza minister ws. seksu. Zaniosła jej swoją książkę
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Karolina Błaszkiewicz

28.09.2018 14:40, aktual.: 28.09.2018 17:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anja Rubik w obecności kamer osobiście zaniosła książkę "SEXEDPL" Annie Zalewskiej, minister edukacji narodowej. – Jest to moim zdaniem podręcznik do edukacji seksualnej – powiedziała modelka.

Anja Rubik poszła do siedziby Ministerstwa Edukacji Narodowej z książką "SEXEDPL" w kopercie. Jej adresatką jest Anna Zalewska. W listopadzie minister edukacji zaprosiła modelkę na spotkanie. W radiu RMF FM zachęcała ją do wspólnego zapoznania się z obecnym programem edukacji seksualnej. – Razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie i (...) z ekspertami będziemy mogli pokazać, w jaki sposób małe dziecko między innymi przygotowuje się do dorosłego życia, do znajomości jego cielesności – obiecywała minister Zalewska. Rubik nie przyjęła jednak zaproszenia minister.

Do spotkania pań miało dojść 12 stycznia 2018 r. Modelka wyjaśniła odmowę w mediach społecznościowych. "Formuła spotkania zakłada indywidualną rozmowę obu Pań na temat podstawy programowej przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, bez udziału mediów i osób trzecich" – można było przeczytać. "Jak już wcześniej wspomniałam, doskonale znam podstawy programowe przedmiotu 'Wychowanie do życia w rodzinie'. Zainicjowana przeze mnie akcja pod hasłem '#sexedpl' stanowiła odpowiedź na stwierdzone przez niezależnych ekspertów dramatyczne luki w tym programie oraz jego skrajną ideologizację" – dodała. Jej zdaniem, istniały dowody na to, że w szkołach dochodzi do zaniedbań, ale i indoktrynacji dzieci przez nauczycieli edukacji seksualnej. "Obraz ten jest przerażający, a odpowiedzialność za naprawę stanu obecnego spada na Panią Minister" – zakończyła.

Obraz
© Instagram.com

W tej chwili książka Rubik pod tym samym tytułem, co jej głośna akcja, jest już dostępna. Egzemplarze zostały rozesłane do szkół w całej Polsce. – Chciałabym zostawić książkę osobiście minister, żeby pokazać, jak edukacja seksualna mogłaby być prowadzona – powiedziała do kamer gwiazda. I tak zrobiła, zostawiając "SEXEDPL" w recepcji ministerstwa. Anna Zalewska jeszcze nie odpowiedziała modelce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (47)
Zobacz także