Blisko ludziAnna Józefina Lubieniecka nagle zniknęła z show-biznesu. Dziś znów chce podbić rynek

Anna Józefina Lubieniecka nagle zniknęła z show-biznesu. Dziś znów chce podbić rynek

Anna Józefina Lubieniecka
Anna Józefina Lubieniecka
Źródło zdjęć: © AKPA
Aleksandra Sokołowska

02.02.2021 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anna Józefina Lubieniecka na początku swojej kariery grała w teatrze. Dopiero występ w "Szansie na sukces" przyspieszył jej karierę. To zapoczątkowało współpracę z Piotrem Rubikiem, a gdy ta się skończyła, zaczęła śpiewać w zespole Varius Manx. Później wyjechała z kraju i pracowała w innej branży. Teraz chce wrócić w wielkim stylu.

Anna Józefina Lubieniecka przez wiele lat działała na scenie. Kochała to co robi, występy były jej pasją. Artystka zaczynała w Studio Buffo, ale jej kariera nabrała rozpędu dopiero po występie w "Szansie na sukces". W 2007 roku wykonaniem przeboju Wilków zdobyła rozgłos i pracę u Piotra Rubika. Przez wiele lat koncertowała z nim w Polsce i na świecie. Zawsze miło wspomina tę współpracę i podkreśla, że bardzo lubi się z artystą prywatnie. - Koncerty z nim to zawsze było wielkie wydarzenie. Mieliśmy też wiele koncertów zagranicznych, dzięki którym "liznęłam" trochę wielkiego świata - mówiła w rozmowie z Plejadą.

Obraz
© AKPA

"Klaskała u Rubika", śpiewała u Jansona

"Klaskanie u Rubika" wyszło jej na dobre, bo gdy zespół Varius Manx szukał następczyni Moniki Kuszyńskiej, od razu zajęła jej miejsce. W grupie Roberta Jansona śpiewała przez trzy lat, nagrali razem album "Eli". Jak później przyznała w jednym z wywiadów, odeszła, bo znalazła się w takim momencie "na swojej muzycznej drodze, że musiała pójść dalej, żeby się nie cofnąć".

Obraz
© AKPA

Lubieniecka zdecydowała się na odważny krok. Kariera solowa miała pozwolić jej rozwinąć artystyczne skrzydła. Jednak album "11" nie przyniósł jej sukcesu, a ona sama zdecydowała, że znika z polskiego show-biznesu. - Moja solowa płyta nie przyjęła się na rynku, a ja, tracąc wiarę w siebie na scenie, wyjechałam z kraju i podjęłam pracę w innej branży, z dala od muzyki, która tak kochałam – mówiła Plejadzie. Lubieniecka najpierw zatrudniła się w restauracji w Anglii, później m.in. w sklepie w Niemczech.

Józefina wraca

Lubieniecka zatęskniła za muzyczną karierą i postanowiła wrócić na rynek po wielu latach przerwy. Już jako Józefina. Wydała utwór "Wilcze serce", który mówi o sile kobiet. Współpracowała przy nim z pierwszą wokalistką Varius Manx – Anitą Lipnicką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także