UrodaAnti-aging – zabiegi przeciwstarzeniowe w pigułce

Anti-aging – zabiegi przeciwstarzeniowe w pigułce

Anti-aging – zabiegi przeciwstarzeniowe w pigułce

30.06.2018 11:08, aktual.: 29.07.2018 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zachowanie młodego wyglądu skóry to jedno z głównych wyzwań medycyny estetycznej. Ciągły rozwój nowych technologii sprawia, że oferowane są coraz bardziej skuteczne zabiegi, które są bezpieczne i nieinwazyjne. Stąd zabiegi anti-aging zyskują coraz większą popularność.

Rodzaje zabiegów anti-aging

Pojęcie zabiegów anti-aging obejmuje wszelkie sposoby pozwalające na spowalnianie i odwracania procesu starzenia się skóry. Działania te dotyczą zarówno wykrywania, profilaktyki, jak i leczenia dolegliwości związanych z wiekiem. Zabiegi antyaging to inaczej zabiegi przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe, które mogą pomóc w zatrzymaniu upływającego czasu. Możemy wyróżnić dwie grupy zabiegów anti-aging:

  • Pierwsza to działania natychmiastowo korygujące zmarszczki, czyli ostrzykiwanie twarzy toksyną botulinową (popularny botoks) i stosowanie wypełniaczy (głównie kwasu hialuronowego) . Efekty są szybkie i spektakularne. Ich stosowanie można rozpocząć około 35. roku życia, a nawet wcześniej w celu korekty i profilaktyki głębokich zmarszczek w przyszłości w przypadku nadmiernej mimiki twarzy lub asymetrii mięśniowej.
  • Druga grupa dotyczy zabiegów rewitalizujących lub kondycjonujących skórę. Zabiegi z drugiej grupy pozwalają osiągnąć dobrą kondycję skóry i zwykle ich stosowanie zalecane jest w okolicy 40. roku życia. Zaliczamy do nich: zabiegi laserowe (laser IPL, lasery frakcyjne), mocne peelingi, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym lub innymi substancjami.

Botkos, czyli anti-aging na zmarszczki

Botoks ma działanie silnie przeciwzmarszczkowe. Ta metoda anti-aging polega na wygładzaniu zmarszczek, ujędrnianiu oraz na poprawieniu skóry twarzy. Idealnie nadaje się do zwalczania zmarszczek mimicznych. Zabieg polega na wstrzykiwaniu toksyny w miejsca, które chcemy wygładzić. Efekt jest natychmiastowy. Anti-aging przy użyciu botoksu można wykonać nawet u młodych dziewcząt.

Anti-aging w formie laserowej

Anti-aging w formie laserowej to nic innego jak skorzystanie z laseru IPL. Promienie lasera zbawiennie działają na jędrność skóry, pomagają w walce z cellulitem i przede wszystkim redukują pierwsze oznaki starzenia. Zabieg jest bezbolesny i warto zainwestować w kilka serii. Dzięki zwiększonej liczbie naświetlań, skóra dłużej pozostanie gładka i pozbawiona zmarszczek.

Peeling – domowy sposób na anti-aging

Jeśli nie przekonują nas zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, medycyna estetyczna z różnych względów jest dla nas poza zasięgiem, możemy spróbować domej wersji anti-aging. Chodzi oczywiście o peeling. Może być ten samodzielnie wykonany z kawy i cukru, sprawdzi się także już gotowy produkt, który bez problemu dostaniemy każdej drogerii. Peeling złuszcza naskórek, oczyszcza cerę z zanieczyszczeń, poprawia mikrokrążenie i w ten sposób opóźnia powstawanie zmarszczek. Przy okazji zbawiennie działa na całą skórę twarzy.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – skuteczny anti-aging

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polega na wstrzykiwaniu naszego własnego osocza w twarz i szyję. nie niesie ryzyka immunologicznego. Mechanizm działania płytek krwi polega na tym, że w miejscu wkłucia (komórki zostają zniszczone w sposób naturalny) gromadzą się płytki krwi, które mają za zadanie ,,naprawienie” uszkodzonej skóry. Wstrzyknięcie płytek krwi w wysokim stężeniu powoduje, że procesy regeneracji przyspieszają i stają się wielokrotnie bardziej efektywne. Komórki namnażają się, tworzą się nowe naczynia włosowate oraz nowe struktury kolagenowe. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia, a ból odczuwany tylko w czasie iniekcji jest krótkotrwały i niezbyt intensywny. Po wszystkim może wystąpić niewielkie zaczerwienienie, które mija kilku godzinach.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)