UrodaPielęgnacja cery – kiedy zacząć dbać o skórę twarzy?

Pielęgnacja cery – kiedy zacząć dbać o skórę twarzy?

Pielęgnacja cery – kiedy zacząć dbać o skórę twarzy?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
19.06.2018 13:50, aktualizacja: 02.07.2018 12:15

Pielęgnacja cery to podstawa codziennej pielęgnacji. Im wcześniej zaczniemy o nią dbać, tym dłużej będziemy się cieszyć ze zdrowej, jędrnej i gładkiej cery. Pierwsze poważne kroki dbania o skórę twarzy warto postawić już po ukończeniu dwudziestego roku życia. Jak powinna wyglądać wczesna pielęgnacja cery?

Pielęgnacja cery – wybór odpowiednich kosmetyków

By pielęgnacja cery była skuteczna, należy dopasować kosmetyki do typu skóry. Jeśli będziemy stosować przypadkowe produkty, mogą nie tylko wywołać uczulenia, podrażnienia i zaczerwienienia, ale też sprawić, że cera będzie szybciej się starzeć. Kilka przydatnych informacji:

Pielęgnacja cery – kiedy zacząć?

Młode dziewczyny często uważają, że pielęgnacja cery może jeszcze zaczekać. Nic bardziej mylnego. Już po ukończeniu dwudziestego roku życia warto zadbać o stan skóry. Już wtedy bowiem mogą pojawiać się pierwsze zmarszczki (narażona jest na nie szczególnie skóra pod oczami)
, zdecydowanie łatwiej się z nimi walczy, gdy cera jest przyzwyczajona do działania odżywczych substancji zawartych w kremach.

Pielęgnacja cery a makijaż

Stosowanie odpowiednich kosmetyków do makijażu również ma wpływ na kondycję skóry twarzy. Młoda cera nie potrzebuje mocno kryjących podkładów, które zatykają pory. Lepiej postawić na delikatne, matujące fluidy, które ładnie podkreślą naturalną urodę, a nie wywołają efekt maski. Warto stosować też ochronne bazy pod podkład, bazy pod cienie do powiek – nie tylko wzmocnią trwałość samego makijażu, ale też zapewnią ochronę skórze i zniwelują powstawanie zmarszczek. Pamiętajmy też o używaniu kosmetyków z filtrami UV – zapobiegną powstawaniu chorób skórnych, zaczerwienień i podrażnień, a także opóźnią proces starzenia się skóry twarzy.

Pielęgnacja cery to również właściwy demakijaż

Pielęgnacja cery powinna być uzupełniona o codzienny, dokładny demakijaż. Jeśli nie chcemy rezygnować z mocnego makijażu (choć w przypadku młodej cery nie jest on absolutnie konieczny), musimy pamiętać, by zmywać go z dbałością. Najważniejsze w tym przypadku będzie dobranie odpowiedniego kosmetyku do mycia twarzy. Dla cery suchej najlepsze będzie mleczko do demakijażu. Cerę wrażliwą, cerę naczynkową i cerę alergiczną powinno się zmywać płynem micelarnym, a cerę tłustą oraz cerę trądzikową – żelem bądź tonikiem.

Pielęgnacja cery a tryb życia

Właściwa dieta (bogata w witaminy, owoce i warzywa, mięso, picie około dwóch litrów wody dziennie), regenerujący sen (osiem godzin dziennie) również sprawią, że pielęgnacja cery szybko będzie przynosić efekty. Odżywiona i zadbana skóra, to piękna, jędrna i młodo wyglądająca cera.