UrodaPeeling kawowy - jak zrobić?

Peeling kawowy - jak zrobić?

Peeling kawowy stosowany systematycznie pomoże na cellulit. Ujędrnia, rozbija tłuszcz i nierówności podskórne, a obłędny i pobudzający zapach kawy zostanie z Tobą na cały dzień.

Peeling kawowy - jak zrobić?
Źródło zdjęć: © 123RF
Agnieszka Krasa

22.05.2018 | aktual.: 30.06.2018 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Peeling kawowy - właściwości kawy

Kawę często wykorzystuję się do pielęgnacji ciała ze względu na jej wyjątkowe właściwości w kosmetyce. Peeling na bazie naturalnej kawy nie tylko usuwa martwy naskórek i pomaga ujednolicić jego kolor, ale również zapobiega żylakom, ujędrnia, napina, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i rozbija cellulit. Kofeina usprawnia mikrokrążenie, wykazuje się działaniem przeciwzapalnym i antybakteryjnym, opóźnia rozkład witaminy C, co skutkuje wygładzeniem naskórka i zapobiega tworzeniu się nowych nierówności na i pod skórą.

Na początku kuracji stosuj peeling z kawy na cellulit nawet co drugi dzień, dokładnie masując przy jego aplikacji dotknięte pomarańczową skórką obszary na ciele. Po zmyciu specyfiku trzeba sprawdzić, czy na ciele nie pozostał lepki ślad po oliwie, który może pobrudzić ubrania lub zatłuścić pościel.

Peeling z kawy na twarz - przepis

Kofeina pomaga dbać o delikatną skórę twarzy. Stymuluje do działania naczynia krwionośne, drenuje, odświeża buzię, pozbawia oznak zmęczenia, poprawia koloryt, działa przeciwstarzeniowo, zapobiega nowotworom skóry, zwalcza wolne rodniki i zawiera naturalne filtry UV. Peeling z kawy do twarzy pomoże rozprawić się ze zmarszczkami, zapobiegnie tworzeniu się nowych bruzd, zadziała przeciwzapalnie przy wszelkich niedoskonałościach skóry.

Peeling kawowy na twarz zrobisz, zaparzając w niewielkiej ilości wody 4 łyżeczki naturalnej kawy i 2 łyżeczki kakao. Po wystudzeniu odlej niepotrzebny płyn i wymieszaj fusy z 2 łyżkami jogurtu naturalnego. Wymieszaj, a następnie nakładaj na skórę twarzy i dekolt okrężnymi ruchami, masując naskórek przez 2 minuty. Zmyj domowy peeling z kawy ciepłą wodą, masując jednocześnie twarz i użyj ulubionego kremu.

Peelingi do twarzy znajdziesz na WP radarOkazji.

Domowy peeling kawowy na cellulit - przepis

Peeling kawowy powinien bazować na bardzo drobno zmielonej kawie. Będzie wówczas bardzo delikatny, nie wywoła podrażnień i nada się także do wrażliwej, łatwo się czerwieniącej skóry całego ciała, w przeciwieństwie do kosmetyków opartych na gruboziarnistym cukrze czy soli morskiej.

Jak zrobić peeling kawowy do ciała? Aby samodzielnie przygotować naturalny peeling kawowy na cellulit, zaparz mocną kawę w kubku, np. 6 łyżeczek zalej wrzątkiem i wystudź napój. Po przecedzeniu wymieszaj fusy z 2 łyżeczkami oliwy z oliwek. Możesz również wzbogacić peeling z fusów kawy 1 łyżeczką cynamonu bądź pieprzu cayenne o działaniu spalającym tkankę tłuszczową. Kapsaicyna z mielonych papryczek stymuluje metabolizm i wzmaga krążenie, cynamon natomiast zmiękcza naskórek i sprawia, że staje się lepiej ukrwiony. Nie zaszkodzi także szczypta rozgrzewającego imbiru lub antyoksydacyjnej kurkumy. Kosmetyk wcieraj przez kilka minut pod prysznicem kolistymi ruchami w problematyczne rejony, zwłaszcza uda i pośladki, zawiń je folią spożywczą na kwadrans, a następnie zmyj i wetrzyj w ciało balsam antycellulitowy.

Komentarze (13)