Trwa ładowanie...

Antykoncepcja i seks przed ślubem: nie, prześwietlanie nauczycieli: tak. Co szykuje nowa ekspertka MEN?

Podręcznik wychowania do życia w rodzinie to obecnie najbardziej oczekiwana książka roku. Wszystko za sprawą dr Urszuli Dudziak, która jako nowy ekspert MEN ma być jego autorką. Co się w nim znajdzie? Sądząc po dotychczasowych publikacjach wykładowczyni KUL, nauczanie nastolatków czeka prawdziwa rewolucja.

Antykoncepcja i seks przed ślubem: nie, prześwietlanie nauczycieli: tak. Co szykuje nowa ekspertka MEN?Źródło: katolicka.bydgoszcz.pl
d3oolsv
d3oolsv

Antykoncepcja to niegodziwość, bo przeciwdziała płodności”, „Płodność to nie choroba, żeby z nią walczyć”, „Następstwem antykoncepcji są zdrady i rozwody” – to tylko niektóre z najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi Dudziak pochodzące z jej wykładów i konferencji o świętości życia, które organizuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jej poglądy znane są również z obszernych komentarzy na falach Radia Maryja. Nic dziwnego, że wśród nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, pani doktor budzi trwogę. A mają się czego bać, bo jednym z jej marzeń jest prześwietlanie życia prywatnego kadry pedagogicznej.

Elżbieta Turlej z „Polityki”, która dotarła do byłych doktorantów Urszuli Dudziak, przytacza wypowiedź jednego z nich: „Marzył jej się podręcznik totalny. W stu procentach katolicki, z poradami na temat naturalnego planowania rodziny. Próbowała go przeforsować, ale wciąż trafiała na opór MEN. Frustrowało ją to. Odżyła, kiedy PiS doszło do władzy i minister Anna Zalewska zaproponowała jej opracowanie nowej podstawy programowej.” Jej dotychczasowe publikacje dostępne są w czytelni KUL, a wykłady w internecie. Oto najbardziej radykalne teorie forsowane przez Urszulę Dudziak.

Płodność to nie choroba

Jedyną słuszną metodą planowania rodziny jest według dr Dudziak kalendarzyk małżeński. Nie nazywa go nawet metodą antykoncepcyjną, bo w jej mniemaniu każda antykoncepcja już z samej definicji jest zła. W końcu to przeciwdziałanie poczęciu, a „płodność to nie choroba, żeby z nią walczyć”. Co więcej wykładowczyni przekonuje, że osoby decydujące się lub namawiające partnera czy partnerkę do stosowania antykoncepcji, nie szanują się nawzajem. „Chcę hamować twoją płodność, więc nie akceptuję cię w całości” – tłumaczy ekspertka KUL. Gdyby przykłady natury psychologicznej nie były przekonujące, Dudziak przytacza na poparcie swoich teorii badania (katolickie): „Stosowanie prezerwatywy i stosunek przerywany powoduje raka piersi, a kobieta pozbawiona dobroczynnego wpływu nasienia choruje”. Kolejnym następstwem używania antykoncepcji są zdrady i rozwody.

d3oolsv

Seksualne milczenie

Ktoś mógłby zapytać: w jaki sposób w takim razie ludzie mają zabezpieczać przed ciążą? Przynajmniej przed ślubem? Odpowiedź dr Dudziak brzmi: Nie mają. Jedynym wyjściem z sytuacji jest współżycie zgodnie z zasadami naturalnego planowania rodziny (tzw. kalendarzyk), ale nawet to dostępne ma być dopiero dla małżonków. Przed ślubem trzeba zaliczyć etap "seksualnego milczenia". Wykładowczyni zachęca więc młodzież do brania przykładu z amerykańskiego ruchu „True Love Waits” i wstępowania do polskiego Ruchu Czystych Serc, zrzeszającego młodzież, która dochowuje dziewictwa do ślubu. Współżycie przed ślubem grozi bowiem poważnymi konsekwencjami, np. wyrzutami sumienia gnębiącymi człowieka do śmierci. Wstrzemięźliwość powinna być totalna, co oznacza, że niedozwolona jest masturbacja. „Koncentracja na własnym narządzie nie zastąpi bogactwa osobowego kontaktu dwojga. Żałosna próba dostarczenia sobie samemu przyjemności seksualnej ogranicza człowieka i zubaża" – mówi Dudziak o masturbacji. Podaje też receptę na zwalczanie tej pokusy: wczesne wstawanie.

Dziewczynki vs. chłopcy

To oczywiste, że się różnią. Jednak według Urszuli Dudziak podział ten przejawia się nawet w sposobie wykonywania określonych czynności. Elżbieta Turlej opisuje ukochany przez panią profesor przykład pudełka zapałek, którym wykładowczyni zwykła się podpierać w rozmowach z nauczycielami i studentami: Jeśli poprosić chłopca o podniesienie pudełka, pochyli się, dziewczynka zaś ukucnie. Żeby zapalić zapałkę, chłopiec potrze trzaskę od siebie, dziewczynka do siebie. Podczas gaszenia chłopiec pomacha zapałką w powietrzu, dziewczynka ją zdmuchnie. Nie wiadomo, ile dzieci na całym świecie przebadała dr Dudziak, żeby wyłonić reprezentatywną grupę. Co jednak powiedzieć dziewczynkom, które schylają się do pudełka i machają ręką, żeby zgasić zapałkę? Pewnie, że zachowują się jak chłopcy. A tego według pani doktor nie wolno, bo „nie można być zniewieściałym chłopakiem i schłopiałą panną”.

Rodzice aparatem nacisku

Razem z nowym programem nauczania wychowania do życia w rodzinie należy wdrożyć, według nowej ekspertki MEN, narzędzia umożliwiające prześwietlanie nauczycieli. Tych myślących inaczej, czyli przede wszystkim laickich. Bo przecież planowania rodziny nie może nauczać byle kto. „Rozwiedziony albo żyjący w konkubinacie może negatywnie wpłynąć na postawy uczniów”. Kadrze pedagogicznej powinni więc przyglądać się uważnie nie tylko dyrektorzy szkół, ale również koledzy i rodzice uczniów. Tych z rodzin inteligenckich niekoniecznie warto hołubić, bo „więcej osób aprobujących katolicką moralność małżeńsko-rodzinną wywodzi się ze środowisk robotniczych i chłopskich”.

W artykule wykorzystałam wypowiedzi dr hab. Urszuli Dudziak z jej wykładów dostępnych w internecie oraz publikacji, a także zamieszczone w artykule "Dziewczynka z zapałkami" Elżbiety Turlej opublikowanego w "Polityce".

Wiesz, że w internecie kupisz tańsze kosmetyki? Przekonaj się, korzystając ze strony Elnino Parfum kody rabatowe.

d3oolsv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oolsv