Blisko ludziApel dzieci w walce z koronawirusem. "Okłamałeś moją mamę, gdy cię badała. Teraz nie widzę jej drugi tydzień"

Apel dzieci w walce z koronawirusem. "Okłamałeś moją mamę, gdy cię badała. Teraz nie widzę jej drugi tydzień"

Apel dzieci w walce z koronawirusem. "Okłamałeś moją mamę, gdy cię badała. Teraz nie widzę jej drugi tydzień"
Źródło zdjęć: © PAP
07.04.2020 14:20, aktualizacja: 07.04.2020 14:37

Wzruszająca akcja dolnośląskiej policji. Dzieci strażaków, ratowników medycznych, lekarzy i policjantów prosili wszystkich, by zostali w domu oraz nie okłamywali służb ratowniczych.

"Proszę, pozwól mojemu tacie pracować i zatrzymywać przestępców" – brzmi apel małej dziewczynki, której tata codziennie naraża się na służbie.
Apel najmniejszych obywateli miał pokazać, jak wiele poświęcają służby ratownicze każdego dnia. Szczególnie w czasie pandemii. Podczas gdy my możemy bezpiecznie chronić się w domu, oni ryzykują życiem nie tylko swoim, ale też swoich bliskich.

Apel dzieci: "nie okłamuj medyka, zostań w domu"

"Podczas walki z tak groźnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus, musimy wspólnie współpracować i zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Dzieci wszystkich służb, które są dzisiaj na pierwszym ogniu oraz milusińscy, którzy bardzo mocno wspierają nas wszystkich w walce z koronawirusem, zwracają się do państwa z apelem: zostań w domu oraz nie okłamuj służb mundurowych i medycznych" – czytamy na stronie policji.

Szczególnie uderzająca jest historia małego chłopca, który mówi wprost, że jego mama została narażona na niebezpieczeństwo. "Okłamałeś moją mamę, gdy cię badała. Teraz nie widzę jej drugi tydzień" – mówi.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo „dziękuję”, nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl