Trwa ładowanie...

Apel dzieci w walce z koronawirusem. "Okłamałeś moją mamę, gdy cię badała. Teraz nie widzę jej drugi tydzień"

Wzruszająca akcja dolnośląskiej policji. Dzieci strażaków, ratowników medycznych, lekarzy i policjantów prosili wszystkich, by zostali w domu oraz nie okłamywali służb ratowniczych.

Apel dzieci w walce z koronawirusem. "Okłamałeś moją mamę, gdy cię badała. Teraz nie widzę jej drugi tydzień"Źródło: PAP
d3d01u2
d3d01u2

"Proszę, pozwól mojemu tacie pracować i zatrzymywać przestępców" – brzmi apel małej dziewczynki, której tata codziennie naraża się na służbie.
Apel najmniejszych obywateli miał pokazać, jak wiele poświęcają służby ratownicze każdego dnia. Szczególnie w czasie pandemii. Podczas gdy my możemy bezpiecznie chronić się w domu, oni ryzykują życiem nie tylko swoim, ale też swoich bliskich.

Apel dzieci: "nie okłamuj medyka, zostań w domu"

"Podczas walki z tak groźnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus, musimy wspólnie współpracować i zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Dzieci wszystkich służb, które są dzisiaj na pierwszym ogniu oraz milusińscy, którzy bardzo mocno wspierają nas wszystkich w walce z koronawirusem, zwracają się do państwa z apelem: zostań w domu oraz nie okłamuj służb mundurowych i medycznych" – czytamy na stronie policji.

Szczególnie uderzająca jest historia małego chłopca, który mówi wprost, że jego mama została narażona na niebezpieczeństwo. "Okłamałeś moją mamę, gdy cię badała. Teraz nie widzę jej drugi tydzień" – mówi.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo „dziękuję”, nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d01u2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d01u2