Trwa ładowanie...

Arcybiskup Canterbury uciął spekulacje. Nie potwierdził wersji Meghan Markle

Meghan Markle w rozmowie z Oprah Winfrey powiedziała, że wzięła ślub z Harrym na trzy dni przed oficjalną uroczystością. Jej mąż potwierdził tę wersję i w krótkim czasie wieść o wcześniejszej ceremonii obiegła media na całym świecie. Niedługo później urzędnik, który pomagał w spisywaniu specjalnej ślubnej licencji Meghan i Harry’emu, zdementował te doniesienia.

Share
Harry i Meghan wzięli ślub 19 maja.
Harry i Meghan wzięli ślub 19 maja.Źródło: Getty Images
d24nwmd

Informacja o rzekomym wcześniejszym ślubie Sussexów spodobała się zwolennikom pary książęcej. W sieci można było natknąć się na komentarze, że było to romantyczne posunięcie dwojga zakochanych, którzy chcieli zachować intymną chwilę dla siebie. Jednak arcybiskup Canterbury Justin Welby zabrał głos w tej sprawie i nie pozostawił żadnych złudzeń.

Sprostowanie od arcybiskupa

Dociekliwa prasa brytyjska dotarła do aktu małżeństwa, z którego jasno wynika, że Meghan i Harry pobrali się 19 maja 2018 roku, a nie jak wspomnieli w słynnym wywiadzie, trzy dni wcześniej. Ostatecznie Sussexowie przyznali się do tego, że wymienili jedynie osobiste przysięgi, które nie stanowiły zawarcia małżeństwa. Początkowe wyznanie o sekretnej ceremonii nie zostało również potwierdzone przez żadnych świadków.

d24nwmd

Oficjalnego ślubu w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze udzielił arcybiskup Canterbury Justin Welby. Początkowo duchowny nie chciał komentować tej sprawy, ale ostatecznie zdecydował się na krótkie oświadczenie, które potwierdza wcześniejsze doniesienia brytyjskich mediów.

"Przed ślubem odbyłem szereg prywatnych i duszpasterskich spotkań z księciem i księżną. Legalny ślub odbył się w sobotę. Podpisałem akt ślubu, który jest dokumentem prawnym i popełniłbym poważne przestępstwo, gdybym go podpisał, wiedząc, że jest fałszywy" - czytamy w "Daily Mail".

d24nwmd

Rzeczowy komentarz arcybiskupa rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat ślubu Sussexów. Także wikary Mark Edwards, który od lat jest asystentem arcybiskupa Canterbury, postanowił podsumować całą sprawę: "Justin odbył jedynie prywatną rozmowę z parę w ogrodzie na kilka dni przed ceremonią, ale zapewniam, że ślub nie odbył się aż do sobotniej transmisji".

Krótkie oświadczenie arcybiskupa Canterbury, opublikowane na łamach włoskiego "La Repubblica" i przedrukowane w "Daily Mail", jest jego pierwszym oficjalnym komentarzem odnośnie Harry’ego i Meghan. Wcześniej nie zamierzał niczego dementować ani potwierdzać, aby nie ulec presji otoczenia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

T. Terlikowski o karach za tuszowanie pedofilii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d24nwmd

Podziel się opinią

Share
d24nwmd
d24nwmd