Trwa ładowanie...

Banksy nie kryje oburzenia. Zarzuca, że jego dzieło zostało skradzione

Banksy to popularny na całym świecie artysta street art, którego prace zachwycają i skłaniają do przemyśleń. Autor zawsze ma dla swoich odbiorców ważny przekaz. Niedawno na Instagramie Banksy wyznał, że jedno z jego dzieł zostało wykorzystane przez sklep bezprawnie. W komentarzach rozgorzała niemała dyskusja. Nie zabrakło w niej wątku politycznego.

Banksy zarzuca, że sklep wykorzystał jego pracę bez pytania o zgodęBanksy zarzuca, że sklep wykorzystał jego pracę bez pytania o zgodęŹródło: Instagram, fot: Banksy
d4j10nf
d4j10nf

Banksy nie krył oburzenia zaistniałą sytuacją. Artysta odkrył bowiem, że jego praca została wykorzystana przez jeden ze sklepów popularnej sieciówki. O tym, że grafika znajdzie się na jednej z wystaw, Banksy miał nic nie wiedzieć. Autor grafiki nie puścił tego płazem i postanowił napisać, co myśli o takiej praktyce.

Banksy okradziony z własnego dzieła

Znany artysta, którego prawdziwa tożsamość wciąż nie jest znana, wyznał na Instagramie, że został wykorzystany. Popularna sieciówka miała pokazać jedną z prac Banksy'ego, w ogóle nie pytając się o zgodę. Dla anonimowego twórcy to było za wiele.

"Uwaga do wszystkich kieszonkowców. Proszę, idźcie do Guessa przy Regent Street. Pomogli samym sobie, wykorzystując moją pracę bez pytania. Czy to byłoby źle, gdybyście zrobili to samo z ich ubraniami?" - napisał artysta na Instagramie.

W komentarzach zaroiło się od stwierdzeń, że to, do czego posunęła się marka, nie skończy się dla niej dobrze. Pojawiły się również stwierdzenia, że niestety artysta musi się liczyć z takimi sytuacjami, gdyż nadal nie ujawnił swojej tożsamości.

"Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Czy nie jest tak, że Banksy będzie mógł dochować swoich praw autorskich wtedy, gdy ujawni swoją tożsamość? Anonimowość ma swoją cenę..." - pisze jedna z internautek.

Internauci zabrali głos. Proszą artystę o jedno

Wiele spośród komentarzy, które znalazły się właśnie pod tym postem artysty, dotyczyło obecnej sytuacji w Iranie. Internauci domagają się, aby Banksy zabrał głos i wstawił się za irańskimi kobietami oraz dziećmi.

"Zrób coś. W ostatnich dniach w Iranie giną kobiety i dzieci";
"Banksy, proszę bądź głosem naszej rewolucji w Iranie, jeśli zależy ci na ludzkości" - przeczytamy w komentarzach.

Przypomnijmy, że artysta poprzez swoje dzieła często odnosi się do ważnych kwestii politycznych oraz społecznych. Swoje zasięgi i talent wykorzystuje, by zwrócić uwagę na problemy tego świata, np. wojnę w Ukrainie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Stary furgon za 1,5 mln zł? To możliwe, bo ozdobił go Banksy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j10nf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j10nf