Nie dostała się do PE. Kiedyś mówiła o zgodzie męża

Beata Kempa to jedna z polityczek, której nie zobaczymy w kolejnej kadencji Parlamentu Europejskiego. Jej wynik zaskoczył wiele osób, choć być może nie tak bardzo jak wypowiedzi byłej już europosłanki. Jedna z nich dotyczyła np. kobiet w polityce.

Beata Kempa nie dostała się do Parlamentu Europejskiego
Beata Kempa nie dostała się do Parlamentu Europejskiego
Źródło zdjęć: © FORUM | MARCIN BANASZKIEWICZ / FotoNews / Forum

10.06.2024 | aktual.: 10.06.2024 16:02

Wybory do Parlamentu Europejskiego za nami. Obecnie trwają podsumowania, z których wyłania się obraz kolejnej kadencji. Część kandydatów świętuje sukces, część reelekcję, a spora grupa dotychczasowych europosłów musi zmierzyć się z goryczą porażki.

Wśród tych, którzy nie zdobyli mandatu, znaleźli się czołowi politycy poszczególnych ugrupowań w tym m.in. Włodzimierz Cimoszewicz, Ryszard Czarnecki, Anna Fotyga, Róża Thun, Elżbieta Rafalska czy Witold Waszczykowski. Sporym zaskoczeniem okazał się wynik Beaty Kempy, która także nie uzyskała reelekcji.

PE nie dla Beaty Kempy. Niespodziewany wynik

Niewątpliwie jedną z "wielkich przegranych" tych wyborów jest startująca z list PiS członkini Suwerennej Polski Beata Kempa, która nie zasiądzie ponownie w ławach PE. Sporym zaskoczeniem jest też jej wynik, wyjątkowo niski w porównaniu do poprzedniego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W poprzednich wyborach Kempa zdobyła ponad 209 tys. głosów. Teraz, startując z tego samego okręgu co wcześniej, uzyskała jedynie 86 395 głosów. Znacznie wyprzedziła ją "jedynka" Anna Zalewska oraz "trójka", czyli Michał Dworczyk i tym samym to oni otrzymają mandaty euro poselskie.

Wymowne słowa Kempy o kobietach w polityce

Beata Kempa nie raz wzbudzała dyskusję swoimi wypowiedziami. Jedna z nich dotyczyła zaangażowania kobiet w politykę. - Możemy porozmawiać, jak się czujemy, czy można w ogóle robić karierę, jak to wygląda w zderzeniu ze sprawami rodziny - mówiła Kempa podczas zorganizowanego w 2021 roku czatu na żywo.

Choć przyznała, że warto, by kobiety angażowały się politycznie, jednak aby tak było, ważny jest jeden warunek: mąż, a w zasadzie jego zgoda.

- Jeżeli jest taki, który potrafi pomóc i jeżeli zaakceptuje to, bo musi być pełna akceptacja tej drugiej połówki. To tak, jest to możliwe. Natomiast, jeżeli tej akceptacji nie ma i nie będzie, z czego nie czynię zarzutu, to naprawdę trzeba się zastanowić. Rodzina jest tutaj absolutnie na pierwszym miejscu - tłumaczyła.
© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także
Komentarze (316)