Blisko ludziBliźniaczki Shannon o Hugh Hefnerze. 18-miesięczny związek przyrównują do kultu

Bliźniaczki Shannon o Hugh Hefnerze. 18‑miesięczny związek przyrównują do kultu

Bliźniaczki Shannon i Hugh Hefner w 2012 roku
Bliźniaczki Shannon i Hugh Hefner w 2012 roku
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jason Merritt
30.03.2022 08:07, aktualizacja: 30.03.2022 08:46

Karissa i Kristina mają dziś po 32 lata. Do domu Hugh Hefnera trafiły jako 18-latki. Pobyt w rezydencji wiąże się dla kobiet z traumatycznymi przejściami. Siostry czuły się wykorzystywane, o czym opowiedziały w dokumencie o twórcy "Playboya".

Kobiety, które pomieszkiwały w willi amerykańskiego dziennikarza, przerywają milczenie i głośno mówią o tym, jak wyglądało wówczas ich życie codzienne. Hugh Hefner, pod płaszczykiem gwiazdora, który do perfekcji opanował techniki manipulacji, miał dopuszczać się wielu okropności. Bliźniaczki Shannon po latach przyznały, że również są jego ofiarami.

Nie wierzyły w krążące pogłoski. Trafienie do rezydencji Hefnera było zderzeniem z rzeczywistością

Karissa i Kristina mają za sobą trudne dzieciństwo. Ojciec kobiet był alkoholikiem, matki ciągle nie było w domu. Shannon w wieku 15 lat zrezygnowały ze szkoły, aby zarabiać na życie jako kelnerki w restauracji. Mieszkały wówczas w przyczepie kempingowej z babcią, która je w zasadzie wychowała.

Kiedy skończyły 17 lat, miejscowy fotograf zasugerował, że powinny wziąć udział w nagiej sesji zdjęciowej i wysłać jej efekty do "Playboya". Tak też się stało, a bliźniaczki pewien czas później znalazły się w willi popularnego wydawcy. Choć słyszały pogłoski, wierzyły, że są to jedynie pomówienia. Niestety o tym, że plotki to prawda, przekonały się na własnej skórze.

Pół roku później, w swoje 19-te urodziny, doszło do pierwszego zbliżenia bliźniaczek i Hefnera.

- Nigdy wcześniej nie robiłyśmy razem trójkąta, nigdy nie chciałyśmy tego zrobić - mówiła Kristina.

- To były nasze 19. urodziny. Tego nigdy nie zapomnisz - dodała Karissa.

"Czułam się, jakby było we mnie coś w rodzaju obcego"

Hefner odmawiał używania prezerwatyw, co skończyło się tym, że w pewnym momencie siostry złapały chlamydie - bakterie przenoszone drogą płciową.

- Pamiętam, jak poszłam do biura Mary O'Connor. Powiedziałam jej o naszym problemie a ona na to: "No cóż, tak się dzieje, gdy jesteś aktywna seksualnie" - wspomina Krisitna.

Kilka miesięcy później, gdy siostry były u lekarza na badaniach kontrolnych przed operacjami plastycznymi, wyniki Karissy mówiły jasno - bliźniaczka jest w ciąży. To przejście było dla Shannon wyjątkowo traumatyczne. Kobieta poddała się aborcji.

Nadal walczą ze stresem pourazowym

Ciągłe przymuszania do współżycia, aborcja, godzina policyjna, dzięki czemu Hefner z łatwością mógł kontrolować modelki - to wszystko odbiło się na życiu sióstr Shannon. Kobiety wciąż uczestniczą w terapii, podczas której walczą z demonami przeszłości.

- On miał tak wielką moc. To było jak uczestniczenie w kulcie. Izolacja, jaką miałyśmy od świata zewnętrznego - tłumaczy Karissa.

24 stycznia 2022 r. światło dzienne ujrzał dokument "Secrets of Playboy". Zawarte w nim materiały przedstawiają prawdę o tym, co działo się za murami rezydencji Hugh Hefnera, obnażając działania tyrana.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!