FitnessBrak snu i migreny. 5 zaskakujących powodów, dla których nie możesz schudnąć

Brak snu i migreny. 5 zaskakujących powodów, dla których nie możesz schudnąć

Brak snu i migreny. 5 zaskakujących powodów, dla których nie możesz schudnąć
Źródło zdjęć: © 123RF.COM

Wyciskasz z siebie siódme poty, ciągle jesteś głodna, zapomniałaś jak smakuje czekolada. I co? Wskazówka na wadze ani drgnie. Oto 6 przyczyn, które nie pozwalają schudnąć. Sama byś na to nie wpadła!

1 / 6

Za mało snu

Obraz
© Fotolia

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego udowodnili, że osoby, które śpią mniej niż siedem godzin w ciągu doby są bardziej narażone na otyłość. Chroniczne niedosypianie powoduje, że podnosi się w organizmie poziom greliny. To aminokwas peptydowy wydzielany w żołądku, który wywołuje uczucie głodu.

2 / 6

Za mało witaminy D

Obraz
© Shutterstock.com

Jak wynika z badań prof. Shalamar Sibley z Uniwersytetu Medycznego w Minnesocie, kiedy się odchudzamy każda, nawet najmniejsza ilość witaminy D się liczy. Po kilkunastu miesiącach diety, jeśli zwiększymy przyjmowane dawki tej witaminy, zaczniemy chudnąć. Na każdy dodatkowy nanogram witaminy D, przypada 100 gram utraty wagi.

3 / 6

Obfite śniadania

Obraz
© Shutterstock.com

Fakt, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, nie oznacza, że rano możemy się bezkarnie objadać. Długo żyliśmy w przekonaniu, że obfite śniadanie zagwarantuje sytość na długie godziny i spowoduje, że zjemy mniej na obiad i kolację. Tezę tą obalił Volker Schusdziarra z Uniwersytetu w Monachium, udowadniając, że duże śniadania to tylko gwarancja wysokiego bilansu kalorycznego na koniec dnia.

4 / 6

Migreny

Obraz
© Shutterstock.com

Przypominasz sobie silne bóle głowy z wczesnej młodości, zwłaszcza z okresu dojrzewania? Jeśli tak, być może znalazłaś przyczynę swojej syzyfowej walki z nadwagą. Badania statystyczne dowodzą, że migrenowcy, którzy doświadczali silnych bóli już jako nastolatkowie są o ok. 10 kg ciężsi od osób zdrowych.

5 / 6

Zdradliwe małe porcje

Obraz
© 123RF.COM

Ci, którzy wierzą, że jeśli nałożą sobie na talerz mniejszą porcję i dzięki temu mniej zjedzą, mogą odesłać swoje metody do lamusa. Badania opublikowane w "Journal of Consumer Research" dowodzą, że lepiej od razu zamówić średnią porcję frytek, niż oszukiwać się, że wystarczy nam mała. Drugie rozwiązanie skutkuje tym, że jesteśmy nie najedzeni nie tylko w żołądku, lecz w głowie. Zamawiamy dokładkę, bilans kaloryczny wypada fatalnie, a my czujemy się bezkarni. W końcu to były "małe" frytki…

6 / 6

Znajomi z nadwagą

Obraz
© 123RF.COM

Na koniec fakt wyjątkowo zaskakujący i również potwierdzony naukowo. Amerykański socjolog Nicholas A. Christakis przez 30 lat (!) obserwował 12 tysięcy osób. Jego wnioski przerażają – rodzina i znajomi mają wpływ na rezultaty naszego odchudzania. Jeśli nasz partner ma problemy z nadprogramowymi kilogramami, szansa na przytycie rośnie o 37 proc. O 40 proc. jeśli dotyczy to naszego rodzeństwa i aż o 57 proc. jeśli nasi najbliżsi przyjaciele lub znajomi mają kłopoty z nadwagą. Pytanie, czy kilka dodatkowych kilogramów to powód, by zmienić towarzystwo...?

Źródło: Focus.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
dietamigrenanadwaga

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (25)