Trwa ładowanie...

Brwi a kolor włosów. Idealne brwi dla blondynek i dla brunetek

Odpowiednia stylizacja brwi to ważny element makijażu. Prawidłowo dobrany do włosów kolor brwi spowoduje, że twarz stanie się wyrazista, a oczy będą podkreślone. Jakie brwi będą najlepsze dla blondynki, a jakie dla brunetki?

Brwi a kolor włosów. Idealne brwi dla blondynek i dla brunetekŹródło: Fotolia
d2jeodx
d2jeodx

Jak podkreślić brwi?

Podkreślenie brwi polega na pozbyciu się rosnących bezładnie krótkich włosków najczęściej przy pomocy pęsety lub wosku. Dzięki temu nadamy odpowiedni kształt brwiom. Należy pamiętać, aby czynność wykonywać przy świetle dziennym. Wtedy będziemy mieli pewność, że robimy to dobrze, a brwi są symetryczne.

Następnie możemy podkreślić brwi kolorowym kosmetykiem, który najlepiej dobrać od koloru włosów oraz karnacji. Warto przy tym pamiętać o umiarze i zwrócić uwagę na naturalność w doborze koloru. Blondynka nie będzie dobrze wyglądała, jeżeli do brwi użyje kosmetyku w kolorze czarnym.

Kosmetyki do brwi u blondynek i brunetek

Do najczęściej wybieranych kosmetyków do brwi zaliczamy:

d2jeodx

Chociaż kosmetyki do brwi są prostym sposobem na ich podkreślenie, nie są także pozbawione wad. Jedną z nich jest nietrwałość, gdyż wraz z demakijażem twarzy, usuwamy rysunek brwi. Aby zabiegu stylizacji brwi nie powtarzać codziennie, można pomyśleć o zabiegach na brwi dla blondynek i brunetek.

Zabiegi kosmetyczne brwi

Często wybieranym zabiegiem jest farbowanie brwi za pomocą henny, czyli barwnika roślinnego. Henna do brwi ma wiele kolorów, które można ze sobą mieszać. Koszt zabiegu kosmetycznego wynosi najczęściej od 15 do 50 złotych, natomiast efekt utrzymuje się około dwóch tygodni. Kolejnym sposobem na piękne brwi jest makijaż permanentny. Polega na tatuowaniu skóry odpowiednim pigmentem metodą włoskową bądź piórkową. Efekt makijażu permanentnego brwi utrzymuje się nawet kilka lat, a jego koszt wynosi od 400 do 800 złotych.

Kolor brwi dla blondynek

Brwi u blondynek najczęściej są słabo widoczne. Warto też zwrócić uwagę na odcień skóry u osób mających blond włosy, ponieważ inny kolor zastosujemy do cery bardzo jasnej, a inny do oliwkowej czy brązowej. Przy jasnym odcieniu skóry zaleca się dobranie kolorów miodowych czy złota, najlepiej o dwa lub trzy tony ciemniejsze niż kolor włosów. W przypadku cery oliwkowej najlepsze będą jasne i ciemne brązy czy kolor kasztanowy przy ciemnym blondzie. Ważne jest, aby kolor brwi przy blond włosach był co najmniej o dwa tony ciemniejszy. W przeciwnym przypadku brwi u blondynki staną się niewidoczne.

Kolor brwi dla brunetek

Brwi u brunetek mogą mieć różne odcienie. U kobiet ciemnowłosych sprawdza się metoda odwrotna niż u blondynek. Kolor brwi u brunetek powinien być o dwa tony jaśniejszy niż kolor włosów. Dzięki temu brwi oraz cała twarz nabierają naturalności. Przy zastosowaniu czarnego koloru do brwi będziemy wyglądać sztucznie i ciężko, dlatego najlepiej zastosować kolory ciepłe. Jeżeli chodzi o brwi dla brunetki, najlepsze będą odcienie kasztanowe, orzecha włoskiego, miodowe czy ciemny brąz.

d2jeodx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jeodx