Trwa ładowanie...

Brytyjski Lidl sprzedaje za grosze ''wadliwe'' owoce i warzywa. Wyglądają gorzej, ale nadają się do spożycia

Takie działanie ma ograniczyć zjawisko marnowania jedzenia.
Share
Jesteśmy przyzwyczajeni do estetycznej żywności, przez co marnujemy produkty ''mniej atrakcyjne'' pod tym względem
Jesteśmy przyzwyczajeni do estetycznej żywności, przez co marnujemy produkty ''mniej atrakcyjne'' pod tym względemŹródło: 123RF
d2tnnyb

Za 5 kg ''niedoskonałej'' żywności trzeba będzie zapłacić 1,50 funta, czyli równowartość ok. 7 zł. Oferta będzie dotyczyć wybranych sklepów. Niesprzedana żywność zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Klienci nie mogą wybrać, jakie produkty dokładnie znajdą się w skrzynce wypełnionej niedoskonałymi warzywami i owocami, natomiast Lidl zapewnia, że cała objęte akcją żywność, będzie nadawała się do spożycia.

"Pomoże to klientom nie tylko zauważyć produkty, które mogli wcześniej wyrzucić, ale także zaoszczędzić" – mówi Christan Hartnagel, CEO Lidla.

d2tnnyb

Problem marnowania żywności w dużym stopniu dotyczy również Polski. Z badań zrobionych na zlecenie Tesco wynika, że aż 62,7 proc. z nas wyrzuca jedzenie przynajmniej raz w miesiącu. To właśnie w tej sieci Polacy mogą kupować żywność na podobnej zasadzie, co mieszkańcy Wysp. Jak możemy przeczytać na stronie marketu, produkty ''Perfectly Imperfect'', to ''pełnowartościowe, spełniające wszelkie wymagania jakościowe produkty, których wygląd może nieco odbiegać od ideału''.

Przyzwyczajeni do wyselekcjonowanej pod względem estetycznym żywności, zapominamy, że jej główną zaletę stanowią przede wszystkim wartości odżywcze. Na szczęście, coraz więcej osób ma świadomość skali problemu marnotrawstwa jedzenia. Miejmy nadzieję, że w przyszłych latach, przy okazji kolejnych badań, znajdzie to odzwierciedlenie w konkretnych liczbach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tnnyb

Podziel się opinią

Share
d2tnnyb
d2tnnyb