Trwa ładowanie...

Busy Philipps wyznała, że jej 12-letnia córka jest "kobietą niebinarną"

41-letnia aktorka w wywiadzie dla magazynu "Health" podkreśla, że chciałaby, aby kobiety od dzieciństwa uczyły się być sobą i umiały doceniać siebie. Busy Philipps zaznaczyła również, że szanuje życzenie swojej 12-letniej córki, która określa siebie "kobietą niebinarną".

Share
Busy Philipps
Busy Philipps Źródło: Getty Images
d1nl7sd

- Długo pracowałam nad tym, w jaki sposób mówię o mojej rodzinie i przyjaciołach, oraz w jaki sposób staram się być miła i delikatna dla siebie. To nie jest łatwe, wiesz? Oczekiwania, aby dbać o innych ludzi są nakładane na dziewczynki od najmłodszych lat - powiedziała Busy w rozmowie z magazynem "Health".

Niebinarna córka

O niebinarności córki Busy powiedziała niedawno w swoim podcaście pt. "Busy Philipps Is Doing Her Best". Zdradzenie sekretu wywołało dyskusję z jej własną matką. Busy powiedziała swojej mamie, że nie musi tego rozumieć, aby akceptować.

d1nl7sd

- Tak właśnie myślę o wszystkich prawach człowieka - nie musisz tego rozumieć. Możesz wierzyć w to, co chcesz, ale nie możesz mieć jurysdykcji nad czyimś ciałem ani systemem wierzeń - dodała aktorka.

Busy Philips dodała, że córka Birdie powiedziała jej, jak z nią jest, gdy miała 10 lat. Aktorka zapewnia, że wraz z mężem od razu to zaakceptowali.

Czym jest niebinarność?

Jak czytamy w Wikipedii, niebinarność to określenie spektrum tożsamości płciowych, które nie są wyłącznie męskie lub kobiece i wychodzą w ten sposób poza tę polaryzację i binarność.

d1nl7sd

Osoby niebinarne mogą identyfikować się jako osoby o dwóch lub więcej tożsamościach płciowych: niemające ich w ogóle, mające zmienną tożsamość płciową lub jako trzecia płeć.

Tożsamość płciowa jest oddzielna od orientacji seksualnej, a osoby niebinarne mają różne orientacje seksualne tak jak transpłciowi, cispłciowi mężczyźni i kobiety.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Prof. M. Parczewski o szczepieniach kobiet w ciąży

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nl7sd

Podziel się opinią

Share
d1nl7sd
d1nl7sd