Trwa ładowanie...

Była szefową kampanii Andrzeja Dudy. Oceniła jego obecne działania

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło przez pewien czas była szefową kampanii prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach, które odbyły się w 2020 roku. W najnowszej rozmowie surowo oceniła jego obecne działania.

Była szefowa kampanii Andrzeja Dudy zabrała głosByła szefowa kampanii Andrzeja Dudy zabrała głosŹródło: Agencja Forum, East News
d2xx5l6
d2xx5l6

W ostatnim tygodniu prezydent Andrzej Duda aktywnie włączył się w spór polityczny, jaki rozgorzał po aresztowaniu byłych posłów PiS - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, do którego doszło na terenie Pałacu Prezydenckiego.

Sam jednak nie skorzystał z przysługującego mu prawa łaski, którego skutek jest natychmiastowy, a rozpoczął zdecydowanie dłuższą procedurę ułaskawienia, przekazując sprawę do prokuratora generalnego. Decyzje, działania i wypowiedzi prezydenta oceniła była szefowa jego kampanii wyborczej.

Stanowcze słowa na temat prezydenta

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło współpracowała z Andrzejem Dudą na przełomie lutego i marca 2020 roku, gdy ten ubiegał się o reelekcję. Ostatecznie po niecałym miesiącu pracy, jako szefowa kampanii, zdecydowała o rezygnacji i później niejednokrotnie krytycznie odnosiła się nie tylko do samej kampanii, ale i do działań prezydenta.

d2xx5l6

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Dwie role". Ekspert wytyka prezydentowi niekonsekwencję

Podobnie było i tym razem, a Turczynowicz-Kieryłło nie gryzła się w język.

- Wydaje mi się, że nie znam prezydenta - stwierdziła otwarcie w rozmowie z Onet Rano.

- To, co obserwuję teraz, utwierdza mnie w tym, że prezydent, którego ja chciałam reprezentować w kampanii, który ma w sobie pragnienie pozostawienia dobrego śladu po sobie w historii Polski, pewnej walki o swoją własną niezależność i naprawienia rzeczy, które z całą pewnością nie były nie tylko krytycznie oceniane, ale po prostu były nieprawidłowe - że gdzieś się pojawi ta refleksja i będzie to nie tylko prezydent PiS, ale prezydent Polski - dodała.

d2xx5l6

Surowa ocena Andrzeja Dudy i jego doradców

Prowadzący rozmowę dziennikarz dopytywał o to, co się stało, że prezydent jest obecnie innym człowiekiem, niż ten, którego znała.

- Myślę, że on jest cały czas taki sam, a to ja miałam złudne nadzieje. Czasem człowiek chce wejść gdzieś, gdzie dzieje się źle i ma taką nadzieję, że to on jest w stanie przełamać to, co się dzieje, że jest w stanie uregulować ścieżkę czy naprowadzić na dobrą drogę - tłumaczyła.

Dodała, że gdy patrzy na całą sytuację, zdaje sobie sprawę, że to było niemożliwe już w czasie współprac, choć - jak zaznaczyła - udało jej się sprawić, że przez chwilę prezydent unikał krytyki pod adresem sędziów czy podważania obecności polski w strukturach Unii Europejskiej.

d2xx5l6

Przyznała jednak, że to było za mało. Krytycznie oceniła też doradców Andrzeja Dudy.

- Prezydent tak mocno jest związany złymi radami swoich doradców, że zapomina, że jest prezydentem Polski, a nie prezydentem jednej partii - podsumowała Turczynowicz-Kieryłło.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xx5l6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xx5l6