Całe życie robisz to źle. Jak wieszać lampki choinkowe?

Całe życie robisz to źle. Jak wieszać lampki choinkowe?

Jak wieszać lampki choinkowe?
Jak wieszać lampki choinkowe?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | @athomewithshannon
17.12.2023 16:53, aktualizacja: 17.12.2023 17:06

Shannon Doherty zdradziła sposób, dzięki któremu choinka będzie prezentować się lepiej niż zwykle. Chodzi o sposób zawieszenia światełek. Dla swoich widzów ma dwie cenne rady.

Shannon Doherty to mama czwórki dzieci i TikTokerka, która pod nazwą @athomewithshannon publikuje w swoich mediach społecznościowych filmiki z poradami.

Niedawno podzieliła się z fanami sposobem na zawieszenie świątecznych lampek. Dzięki jej metodzie światełka będą równo i efektownie rozłożone.

Nowy sposób wieszania choinkowych lampek

Święta to czas magiczny, kiedy domy przeistaczają się w bajkowe krainy. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów świątecznego wystroju jest oczywiście choinka. Dodanie do niej migoczących lampek sprawia, że wnętrze staje się jeszcze bardziej urokliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Światełka to jednak jedna z najbardziej problematycznych choinkowych ozdób. Po pierwsze, mnóstwo ludzi męczy się przy ich rozplątywaniu, a po drugie wiele osób po prostu źle je wiesza.

Shannon Doherty radzi, aby zacząć pracę od podłączenia lampek do prądu. Kolejna sprawa dotyczy sposobu wieszania.

Od góry do dołu

Podczas gdy wiele osób preferuje owijanie lampkami choinkowymi poziomo, Shannon sugeruje, aby robić to od góry do dołu. Dlaczego? Pionowe rozmieszczenie lampek nadaje choince elegancji i sprawia, że efekt jest bardziej harmonijny. Dodatkowo światełka układające się wzdłuż gałęzi od korzenia do szczytu optycznie poprawią wygląd drzewka.

Aby więc lepiej kontrolować rozmieszczenie światełek i uniknąć chaotycznego efektu, podczas zawieszania lampki zaczynaj od górnej części choinki, robiąc charakterystyczne, pionowe fale. Spróbuj równomiernie rozłożyć lampki na gałęziach, aby oświetlenie było symetryczne.

Taki sposób wieszania lampek to także dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt wiele światełek. Mogą wtedy założyć je tylko na przód choinki.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta