Trwa ładowanie...

"Chłopiec panda" niedługo skończy trzy lata. Lekarze dawali mu 10 dni życia

Artiom Aristakesyan urodził się w Armenii w 2019 roku. Ciało chłopca w 80 proc. pokrywają znamiona. Medycy nie dawali dziecku szans na przeżycie więcej niż 10 dni. Tymczasem Artiom ma już prawie trzy lata. O niezwykłym chłopcu usłyszał już cały świat.

"Chłopiec panda" niedługo skończy trzy lata"Chłopiec panda" niedługo skończy trzy lataŹródło: Instagram, fot: baby.boypanda
d1w1yf2
d1w1yf2

Pierwsze dni życia Artioma były wyjątkowo stresujące dla jego rodziców. Lekarze bowiem stwierdzili, że noworodek posiada znamiona zarówno na powierzchni skóry, jak i na narządach wewnętrznych. Przez to był narażony na raka złośliwego skóry. Medycy nie pozostawiali rodzicom nadziei - chłopiec miał przeżyć maksymalnie dziesięć dni. Prawie trzy lata później Artiom żyje i ma się całkiem dobrze, tym samym przecząc rokowaniom specjalistów.

"Chłopiec panda" chce cieszyć się życiem. Rodzice dzielą się historią niezwykłego dziecka w mediach społecznościowych

Artiom ma za sobą poważną operację kręgosłupa, która pozwoliła mu na prawidłowy rozwój i poruszanie się na własnych nogach. Rodzice chłopca zdecydowali się na założenie konta na Instagramie, aby dokumentować drogę malucha, który ma z pewnością jeszcze przed sobą wiele wyzwań.

"W ten sposób możemy podzielić się naszą historią i nawiązać kontakt z ludźmi, którzy mają podobne doświadczenia. Znamiona nie powinny być ukrywane z powodu wstydu. Musimy zaakceptować, że piękno przychodzi w różnych kształtach i formach i nigdy nie wolno nam tego zmienić" - tłumaczyła mama Artioma w rozmowie z magazynem "The Sun".

Gdy go zobaczyli, spytali, kiedy zdążył się ubrudzić czekoladą

"Chłopiec panda" ma rodzeństwo - dwóch starszych braci, którzy pamiętają, jak niezwykły maluch pojawił się z rodzicami w domu. Wśród rodzeństwa tylko Artiom ma charakterystyczne znamiona.

Cała trójka uwielbia razem się bawić i spędza ze sobą wiele czasu. Niespełna trzylatek został z miejsca zaakceptowany przez chłopców, którzy szybko zrozumieli, z czym mierzy się ich młodszy brat.

d1w1yf2

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

"Tak dla podpasek". Miesiączkowanie to wciąż temat tabu w Polsce

d1w1yf2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w1yf2