Cierpisz na bezsenność? Postaw w sypialni te rośliny
22.11.2022 10:43, aktual.: 22.11.2022 13:52
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Bezsenność to problem, który dotyka wielu z nas. Niewystarczająca ilość i jakość snu negatywnie oddziałują na nasze zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Walka z bezsennością wcale nie jest prostym zadaniem, ale możesz spróbować pokonać ją, ustawiając w sypialni jedną z tych pięciu roślin.
Rośliny na bezsenność - wspomagają zdrowy sen
Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że rośliny pełnią nie tylko funkcję estetyczną. Odpowiedni dobór roślin, które ustawisz w swojej sypialni, może skutecznie pomóc w walce z bezsennością. Mówi się bowiem, że spędzanie czasu w towarzystwie roślin, zmniejsza poziom stresu oraz lęku, przynosząc ukojenie i odprężenie.
Co więcej, wysoki poziom zanieczyszczenia naszej sypialni negatywnie wpływa na jakość naszego snu. Niektóre rośliny zaś oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, co sprzyja szybszemu zaśnięciu i głębokiemu snowi. Które rośliny warto mieć w sypialni?
Aloes
Aloes to egzotyczna roślina, która jest bardzo prosta w utrzymaniu. Nie tylko oczyszcza powietrze w pomieszczenie, ale również w nocy pochłania dwutlenek węgla i uwalnia następnie nagromadzony w ciągu dnia tlen. Wobec tego aloes dotleni sypialnię, a tym samym pozytywnie wpłynie na twój sen.
Lawenda
Piękny zapach lawendy ma właściwości relaksujące i odprężające. Badania wykazały, że zapach lawendy spowalnia nasze tętno, a tym samym pomaga w szybszym zasypianiu.
Jaśmin
Kojący zapach jaśminu, podobnie jak lawendy, przyczynia się do szybszego zasypiania. Pomoże nam zrelaksować się, wyciszyć i odprężyć. Co więcej, okazuje się, że zapach jaśminu poprawia nasze samopoczucie i zmniejsza poczucie niepokoju.
Czytaj także: Problemy z zasypianiem? Ten trik go rozwiąże
Bluszcz angielski
Bluszcz angielski według NASA został nazwany numerem 1 pośród naturalnych oczyszczaczy powietrza. Badania wykazały bowiem, że roślina ta pomaga zmniejszyć ilość pleśni w powietrzu aż o 94 proc. Bluszcz angielski w sypialni będzie w szczególności zbawienny dla osób, które cierpią na astmę lub mają trudności z oddychaniem w nocy.
Sansewieria gwinejska (wężownica)
Sansewieria gwinejska ma przede wszystkim właściwości oczyszczające. Potrafi ona oczyścić powietrze z toksycznych i rakotwórczych substancji. Co więcej, sansewiera gwinejska oczyści również sypialnię ze smogu czy innych zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na jakość twojego snu.