Co roku dostają ostrzeżenia. Grzybiarze powinni o tym pamiętać

Na co powinni uważać grzybiarze?
Na co powinni uważać grzybiarze?

16.08.2023 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Praktycznie wraz z początkiem sierpnia rozpoczął się sezon na zbieranie grzybów. Przy tej przyjemnej czynności (zwłaszcza gdy wrócimy z łowów z pełnym koszem) powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Policja co roku zwraca na nie uwagę.

Zbieranie grzybów dla wielu osób to nie tylko sposób na to, aby znaleźć leśne przysmaki do przetworów, lecz także metoda relaksu. W sezonie niektórzy potrafią spędzić na grzybobraniu naprawdę długie godziny. Policja apeluje o zdrowy rozsądek. Często bowiem zdarza nam się przeceniać swoje możliwości dotyczące ważnej umiejętności. A to może skończyć się tragedią.

Funkcjonariusze ostrzegają. Nierozwaga wiele kosztuje

Chodzenie po lesie jest przyjemnym zajęciem. Podczas poszukiwania grzybów zazwyczaj zbaczamy jednak ze ścieżki, co nawet dla osoby znającej teren może okazać się pułapką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Przypominamy, by przed wyjściem do lasu poinformować o swoich planach bliskich oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać. Do swojego ubioru zawsze dodajmy elementy odblaskowe. To one w razie zmiennej pogody lub zapadającego zmroku pozwolą nam być bardziej widocznymi. Ważne, aby zawsze mieć przy sobie naładowany telefon oraz latarkę" - apelują służby w komunikacie na stronie policja.pl.

W ciągu kilku ostatnich dni o zasłabnięciach i zaginięciach w lesie mówiło się całkiem sporo. Na wspomnianym portalu została przywołana historia 85-letniego grzybiarza, który przewrócił się i nie był w stanie samodzielnie podnieść się z ziemi. Po skontaktowaniu się ze służbami nie był też w stanie określić swojej dokładnej lokalizacji. Na całe szczęście wszystko dobrze się skończyło dzięki współpracy służb i poszkodowanego.

Idziesz do lasu? O tym nie zapominaj

Policja upomina, aby na grzyby nie chodzić w pojedynkę. Oprócz wspomnianych odblasków i naładowanego telefonu zawsze kontrolujmy swoje położenie, czy na pewno jesteśmy na znanym nam terenie. Nie wybierajmy się też do lasu o zmroku. Jeśli tylko zdamy sobie sprawę, że nie wiemy, gdzie jesteśmy, od razu dzwońmy na policję.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)