Co widzisz jako pierwsze? Odpowiedź wiele o tobie mówi

Co widzisz jako pierwsze? Odpowiedź wiele o tobie mówi

Co widzisz jako pierwsze na rysunku?
Co widzisz jako pierwsze na rysunku?
Źródło zdjęć: © TikTok
10.08.2023 18:06, aktualizacja: 10.08.2023 18:30

Iluzje optyczne są nie tylko świetną, lubianą przez internautów rozrywką. Zdaniem jednego z ekspertów, to, co zobaczysz jako pierwsze, często może określać, jakie mamy cechy osobowości czy predyspozycje.

Iluzje optyczne i związane z nimi testy osobowościowe cieszą się bardzo dużą popularnością w internecie. Nie musimy podchodzić do nich na serio, można po prostu potraktować je jako zabawę, ciekawostkę lub inspirację. Kluczowe jest to, co zobaczymy na obrazku jako pierwsze.

Iluzja optyczna robi furorę

Specjalista z zakresu psychologii, Charles Meriot, prowadzi własny profil na TikToku, gdzie dzieli się znalezionymi lub stworzonymi iluzjami optycznymi. Konto cieszy się ogromną popularnością - śledzi go tam już ponad milion użytkowników.

Jakiś czas temu ekspert udostępnił zdjęcie, które przedstawiało dwie postaci – z jednej strony jest to kobieta z pomalowanymi na czerwono ustami, a z drugiej – wizerunek koguta. Meriot wyjaśnił, że w zależności od tego, co zobaczymy jako pierwsze, możemy dowiedzieć się, czy jesteśmy introwertykami, czy ekstrawertykami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zobaczyłeś na rysunku? Oto wynik testu

Jak podkreślił psycholog, ci, którzy najpierw widzą koguta, mają bardziej powściągliwą osobowość. - Jeśli najpierw zobaczyłeś koguta, oznacza to, że jesteś dość nieśmiały - zauważył Meriot. - Lubisz uwagę innych tylko wtedy, gdy jesteś w odpowiednim nastroju.

Dokładnie odwrotnie jest z osobami, które zobaczyły kobietę z czerwoną szminką. - Jeśli najpierw zobaczyłeś usta, oznacza to, że jesteś pewny siebie, silny i niezależny. Możesz być trochę uparty i agresywny, gdy sprawy nie idą dokładnie tak, jak chcesz - dodał.

Komentatorzy chętnie podzielili się swoimi wynikami. Co ciekawe, okazało się, że spora część z nich w ogóle nie zauważyła koguta na obrazku. "Widziałem tylko usta!", "Jaki kogut?", "Nadal nie widzę koguta" - czytamy pod opublikowanym filmikiem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta