Blisko ludziCodziennie jadła warzywa na śniadanie w jednym celu. Po miesiącu zdała relację

Codziennie jadła warzywa na śniadanie w jednym celu. Po miesiącu zdała relację

Jenny Sugar postanowiła zmierzyć się ze słabością do słodyczy. Podczas poszukiwania sposobu na walkę z cukrowym uzależnieniem natknęła się na śniadaniowe wyzwanie. Czy krążąca po sieci metoda przyniosła zakładane rezultaty?

Wytrawne śniadania pomogły w walce z uzależnieniem od cukru?
Wytrawne śniadania pomogły w walce z uzależnieniem od cukru?
Źródło zdjęć: © Instagram | Jenny Sugar

Jenny Sugar jest jedną z dziennikarek popularnego portalu, gdzie można znaleźć testy treningów, diet oraz wszelkiego rodzaju wyzwań dla zdrowia. Kiedy Jenny natknęła się na informację o "warzywnej" metodzie zwalczania uzależnienia od słodyczy, wiedziała, że musi ją przetestować. Po czterech tygodniach stosowania się do zaleceń wyniki mówią same za siebie.

Warzywne śniadania sposobem na walkę z uzależnieniem od cukru?

Wiele osób decyduje się na słodkie śniadania. Czy jednak mają one sens, jeżeli walczymy z uzależnieniem od cukru? Jenny Sugar postanowiła przekonać się, co będzie, jeśli przez miesiąc postawi na zupełnie inny pierwszy posiłek i zje na początku dnia porcję warzyw. Nie pokładała jednak w tej zmianie specjalnych nadziei - do internetowych opinii podchodziła z dystansem. To, czego nauczyła się w przeciągu zaledwie czterech tygodni, zupełnie odmieniło podejście do śniadań.

Miesiąc z wytrawnymi śniadaniami

Sugar przyznała, że zmiany, które dokonały się w tym czasie przeszły jej najśmielsze oczekiwania. W przeciągu 30 dni warzywa w śniadaniach pojawiały się w różnych postaciach; dodawała je do owsianek, omletów oraz sałatek i soków. Celem była walka z uzależnieniem od słodyczy - jednak pozytywnych efektów było znacznie więcej.

Jenny potwierdziła, że w tym czasie odczuwała mniejsze zapotrzebowanie sięgania po "coś słodkiego", dzięki czemu nauczyła obchodzić się bez niezdrowych przysmaków. Kolejnym plusem był poprawiony metabolizm oraz większe uczucie sytości po zjedzonym porannym posiłku. Śniadanie wytrawne dostarczało więcej energii i zmniejszało poczucie senności w ciągu dnia.

Sugar nie sądziła, że ulubione słodkie owsianki aż tak jej nie służą! 30-dniowy eksperyment przerodził się w nową zasadę, którą się teraz kieruje. Śniadanie bogate w zdrowe węglowodany i zmniejszone o dawkę cukru było strzałem w dziesiątkę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
self careśniadaniadieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)