Trwa ładowanie...
d31uozf

Coraz mniej Europejek zainteresowanych seksem

W Europie aż 27 proc. kobiet w wieku 40-80 lat nie jest zainteresowanych seksem. W USA podejrzewa się, że jest ich jeszcze więcej – oświadczyli specjaliści podczas II Międzynarodowego Kongresu „Kobieta i Mężczyzna”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz mniej Europejek zainteresowanych seksem
(Thinkstockphotos)
d31uozf

W Europie aż 27 proc. kobiet w wieku 40-80 lat nie jest zainteresowanych seksem. W USA podejrzewa się, że jest ich jeszcze więcej – oświadczyli specjaliści podczas II Międzynarodowego Kongresu „Kobieta i Mężczyzna”, który w sobotę zakończył się w Warszawie. Z badań przedstawionych przez prof. Alessandrę Graziottin z Centrum Ginekologii i Seksuologii w Mediolanie wynika, że 29 Europejek od 18 do 70 roku życia uskarża się na obniżony popęd seksualny.

22 proc. odczuwa zaburzenia pożądania, 19 ma kłopoty z osiąganiem orgazmu, a 14 proc. odczuwa ból podczas stosunku.

"Przyczyną tych zaburzeń mogą być zaburzenia hormonalne, związane np. z menopauzą, jak również choroby, głównie układu krążenia, oraz zaburzenia nastroju" - powiedział prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Podkreślił jednak, że dolegliwości seksualne w większości przypadków mogą być skutecznie leczone, zarówno przy użyciu leków, jak i psychoterapii.

d31uozf

Specjalista namawiał, by kobiety z problemami seksualnymi zgłaszały się do seksuologa wraz z partnerem, gdyż efekty leczenia są wtedy najlepsze. Podobnie jest też w przypadku mężczyzn narzekających na osłabienie libido, impotencję i przedwczesny wytrysk.

„Wspólna terapia zawsze przynosi lepsze efekty, niestety w naszym kraju zaledwie 10 proc. osób przychodzi do seksuologa z partnerem lub partnerką” - dodał specjalista.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Seks? Nie, dziękuję*

* Zły seks - jak o nim rozmawiać?*

* Mężowie najczęściej zdradzają w weekend majowy*

Czy seks małżeński jest depresyjny?

Jak poradzić sobie z brakiem popędu?

d31uozf

Podziel się opinią

Share

d31uozf

d31uozf