Blisko ludziCzarnek: "Masz nie zabijać kogokolwiek, w tym zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych"

Czarnek: "Masz nie zabijać kogokolwiek, w tym zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych"

Strajk Kobiet
Strajk Kobiet
Źródło zdjęć: © PAP
Aneta Malinowska
01.02.2021 15:49

Przemysław Czarnek znany jest z wielu swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Teraz niepodziewanie pojawił się na na uczelni, na której przez lata był wykładowcą. To, co powiedział, zaskoczyło wielu studentów KUL.

Przemysław Czarnek w weekend niespodziewanie pojawił się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Swoim wystąpieniem wywołał niemałe poruszenie.

- Jeśli celem nauki nie jest poszukiwanie prawdy, to nauka nauką nie jest, jest zwykłym hołdowaniem głupocie i to hołdowanie głupocie widzimy dzisiaj w wielu miejscach na polskich uczelniach, niestety tylko dlatego, że wyrzuca się kryterium prawdy jako cel, do którego nauka ma zmierzać - powiedział minister. - Wtedy lepiej, żeby jej w ogóle nie było, bo ona szkodzi człowiekowi, a nauka jest dla człowiek - dodał polityk.

Minister zaznaczył, że prawo naturalne konkretyzuje Dekalog. Masz nie zabijać kogokolwiek, w tym zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych. Zdaje się, delikatnie rzecz ujmując, że niektórzy tego nie rozumieją i dają temu wyraz również w ostatnich dniach na ulicach niektórych miast w Polsce – mówił w wystąpieniu Przemysław Czarnek. Słuchacze wystąpienia szybko domyślili się oczywiście, do jakich wydarzeń nawiązuje polityk.

Demonstracje organizowane przez Strajk Kobiet przybrały na sile od 27 stycznia. To wtedy do Dziennika Ustaw wpisano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. Teraz na ulice polskich miast wychodzą tysiące Polaków i Polek niegodzących się z zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego. Wśród postulatów Strajku Kobiet są m.in. żądania pełni praw reprodukcyjnych: utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro oraz badań prenatalnych najnowszej generacji, a także edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową.