Czarzasty nie gryzł się w język. "Nie zrzucimy już tego na PiS"

Włodzimierz Czarzasty odniósł się do tematu praw kobiet i aborcji
Włodzimierz Czarzasty odniósł się do tematu praw kobiet i aborcji
Źródło zdjęć: © East News | Andrzej Iwanczuk

19.03.2024 20:14, aktual.: 19.03.2024 21:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Nie zrzucimy tego już na PiS, to będzie nasza wina - brzmiały słowa posła Włodzimierza Czarzastego na spotkaniu Lewicy w Toruniu, który odniósł się do tematu praw kobiet i sporów związanych z dostępem do aborcji w Polsce.

We wtorek 19 marca odbyło się spotkanie otwarte członków i sympatyków Lewicy, którzy zebrali się w jednym z hoteli w Toruniu. Wśród osób, które wzięły w nim udział, byli m.in. posłowie i posłanki Nowej Lewicy, w tym Włodzimierz Czarzasty i Joanna Scheuring-Wielgus. Jednym z głównych tematów spotkania były prawa kobiet w Polsce, a w szczególności opieka medyczna w trakcie ciąży oraz dostępność do legalnej aborcji.

Włodzimierz Czarzasty: Nie zrzucimy tego już na PiS

Podczas spotkania Nowej Lewicy w Toruniu głos zabrał poseł Włodzimierz Czarzasty, który zwrócił się nie tylko do obecnych uczestników, ale także do "przyjaciół z koalicji".

- Chciałem do swoich przyjaciół z koalicji powiedzieć coś może ostrego, ale wpadło mi to do głowy przed chwilą i nie będę oczywiście tak ostry, jak nawet niektóre szefowe klubów parlamentarnych - zaczął Czarzasty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Jeżeli zdarzy się nieszczęście i umrze kobieta w związku z brakiem dostępności lekarza, zachowaniem lekarza, który ma klauzulę sumienia, w związku z ciążą, którą nosi, (...) to nie zrzucimy tego już na PiS, to będzie nasza wina - oznajmił poseł.

Zwróciła się do Szymona Hołowni

Słowa Włodzimierza Czarzastego poparła jego partyjna koleżanka Joanna Scheuring-Wielgus, która w swojej wypowiedzi zwróciła się do marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Wszystko w związku z jego decyzją dotyczącą przedłużenia prac nad projektami ustaw o aborcji, które będą procedowane dopiero po pierwszej turze wyborów samorządowych.

- W wyborach 15 października głosowaliśmy dlatego, żeby ratować Trzecią Drogę, powiem to wprost. Te wybory, mówimy o tym od jakiegoś czasu, są takimi wyborami, kiedy głosujemy swoimi sercami (...). Chciałabym, żeby z Torunia poszedł komunikat do pana marszałka Hołowni, który twierdzi, że aborcja nie jest tematem, którym powinniśmy się teraz zajmować, że prawa kobiet nie są tematem, którym powinniśmy się teraz zajmować - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.
© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (171)
Zobacz także