Czekają, aż kobieta zaśnie. Później zakradają się do łóżka

Czekają, aż kobieta zaśnie. Później zakradają się do łóżka

"Czasem mężczyźni muszą zmierzyć się z problemami, o których nikt inny nie ma pojęcia"
"Czasem mężczyźni muszą zmierzyć się z problemami, o których nikt inny nie ma pojęcia"
Źródło zdjęć: © Getty Images
06.04.2024 16:32, aktualizacja: 06.04.2024 16:56

Trudność z osiągnięciem erekcji jest dla wielu mężczyzn źródłem ogromnego wstydu. Anna Golan wyjaśnia, że to jest jedna z najczęstszych przyczyn, dla których wycofują się z życia erotycznego. Obala mit mężczyzny, który zawsze ma ochotę na zbliżenia.

Jednym z mitów na temat seksu jest przekonanie, że mężczyźni zawsze są gotowi do zbliżenia. W rzeczywistości jednak mężczyźni, podobnie jak kobiety, mogą doświadczać różnych problemów związanych z seksem, w tym spadku libido lub zaburzeń erekcji.

Mają problem z orgazmem

Anna Golan, seksuolożka, zauważa, że istnieje wiele czynników, które mogą skłonić mężczyzn do wycofania się z życia erotycznego.

Jednym z nich jest problem z erekcją. Może to być spowodowane zarówno czynnikami fizycznymi, takimi jak choroby serca, cukrzyca, otyłość czy używanie niektórych leków, jak i czynnikami psychologicznymi, takimi jak stres, lęki czy obniżone poczucie własnej wartości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wielu mężczyzn, zamiast zgłosić się z problemem do specjalisty, woli unikać zbliżeń. Dzieje się tak przede wszystkim w związkach, w których nigdy nie rozmawiano otwarcie o seksie.

- Na początku bycia razem w łóżku było dobrze, ten seks nieźle funkcjonował siłą nowości, ale partnerzy nie omawiali tego, co lubią, co ich podnieca, nie wymieniali się informacjami, kiedy seks jest dla nich udany, jakie mają fantazje. W efekcie nie mają ani umiejętności, ani doświadczenia rozmawiania o seksie. I w takiej sytuacji dla wielu mężczyzn jedynym wyjściem, które widzą, jest wycofać się - tłumaczyła Anna Golan w rozmowie z WP Kobieta.

Wycofując się z kontaktów seksualnych, partnerzy chcą uniknąć potencjalnej kompromitacji.

- Mogą wtedy wymyślać różne wymówki, twierdząc, że są zbyt zmęczeni, przepracowani, że doświadczają dużego stresu i mają wiele innych spraw na głowie. Niektórzy z nich unikają wspólnego kładzenia się do łóżka, czekając, aż ich partnerka zaśnie - mówi seksuolożka.

Anna Golan zwraca również uwagę na fakt, że u niektórych mężczyzn na różnych etapach życia dochodzi do obniżenia libido. Podkreśla, że nieustająca ochota na seks u mężczyzn to mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

- Za obniżenie libido mogą odpowiadać przede wszystkim czynniki zdrowotne - warto regularnie kontrolować poziom hormonów, takich jak prolaktyna i testosteron, sprawdzać ogólny stan zdrowia, przeprowadzać podstawowe badania, które mogą wskazać, w jakim obszarze doszło do pogorszenia stanu zdrowia - mówi Golan w rozmowie z WP Kobieta.

Dodaje, że każdemu mężczyźnie, niezależnie od wieku, może zdarzyć się, że któregoś razu nie osiągnie erekcji.

- Bo to nie jest jego dzień, bo nie czuje się najlepiej. I należy to normalnie potraktować. Nie można od siebie wymagać niezawodności jak od maszyny - podkreśla seksuolożka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta