GwiazdyCztery żony i dziesiątki filmów. Janusz Gajos kończy 83 lata

Cztery żony i dziesiątki filmów. Janusz Gajos kończy 83 lata

Janusz Gajos kończy 83 lata
Janusz Gajos kończy 83 lata
Źródło zdjęć: © AKPA

23.09.2022 10:23, aktual.: 23.09.2022 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mówi się, że jest aktorem, który zagra wszystko. Janusz Gajos, jeden z najwybitniejszych polskich artystów kończy 83 lata. Miał niezwykłe szczęście do ról. Szczęście w miłości odnalazł po latach.

W Janku Kosie z serialu "Czterej pancerni i pies" kochała się większość kobiet. W postać strzelca-radiotelegrafisty, Janusz Gajos po raz pierwszy wcielił się w 1966 roku. To właśnie ta rola, zdaniem wielu, stała się jego najznamienitszą. Od tego czasu aktor stworzył dziesiątki kreacji – w filmach, serialach i teatrze.

Janusz Gajos obchodzi 83. urodziny

- To jest aktor, który ma to coś. Niewyobrażalnie utalentowany, wielki aktor. Są ludzie, na których patrzy się nawet gdy nic nie robią, a mimo to przykuwają uwagę. I Gajos jest taką osobą – mówił o nim Borys Szyc. Olga Lipińska zaznaczała, że może on zagrać wszystko – od kabaretu, po grecką tragedię. Janusz Gajos urodził się 23 września 1939 roku w Dąbrowie Górniczej. Do szkoły teatralnej dostał się za czwartym razem. Bardzo szybko dał się poznać jako niezwykle utalentowany aktor. Grał w filmach największych reżyserów. Na swoim koncie ma dziesiątki ról. Był sześciokrotnie nagradzany Orłami, nagrodami Polskiej Akademii Filmowej. Prywatnie interesuje się fotografią. W tym roku kończy 83 lata.

Janusz Gajos – wszystkie żony

Miał szczęście do ról, ale na to w miłości musiał poczekać. - Mężczyzna powinien żenić się dopiero po czterdziestce, kiedy ma już za sobą kawałek życia - powiedział niegdyś w wywiadzie dla magazynu "Pani". Pierwszą żoną aktora była Zoja. Poznali się w szpitalu, do którego aktor trafił po wypadku na planie. W niedługim czasie wzięli ślub i zamieszkali w Domu Aktora w Łodzi. Ich sielanka nie trwała długo. Zapracowany aktor nie miał wystarczająco dużo czasu dla żony. Zoja odeszła do innego. I ten związek zakończył się rozwodem. Swoją czwartą żonę, Janusz Gajos poznał w 1989 roku. Elżbieta Brożek była wówczas dyrektorką kultury w krakowskim Starym Teatrze. To ona na początku znajomości zabiegała o względy aktora. Para tworzy udany związek od ponad 30 lat.

Po zakończeniu zdjęć do "Czterech pancernych", Janusz Gajos przeprowadził się do Warszawy. Tam poznał Ewę Miodyńską, aktorkę Teatru Syrena. Szybko zdecydowali się na ślub. Niestety równie szybko w związku pojawiły się problemy i para postanowiła się rozstać. Barbarę Nabiałczyk, swoją trzecią żonę poznał w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Ona była telewizyjną realizatorką. On – aktorem. Po ślubie na świecie pojawiła się córka pary – Agata.

- Rodzice żyli jak pies z kotem, jednak na szczęście mnie w to nie angażowali. Choć każde dziecko z rozbitej rodziny niesie coś <w plecaku>, to ja nie mogę narzekać, że nie było przy mnie tatusia. Był, kiedy miał być – mówiła po latach w rozmowie z "Na żywo".

I ten związek zakończył się rozwodem. Swoją czwartą żonę, Janusz Gajos poznał w 1989 roku. Elżbieta Brożek była wówczas dyrektorką kultury w krakowskim Starym Teatrze. To ona na początku znajomości zabiegała o względy aktora. Para tworzy udany związek od ponad 30 lat.

- Zginąłbym bez niej. Wygląda na to, że im dłużej jesteśmy ze sobą, tym bardziej nasz związek się zacieśnia – podkreślił w rozmowie z "Twoim Stylem" Janusz Gajos.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także