Trwa ładowanie...

Czy edukacja wczesnoszkolna zabija w dzieciach chęci do nauki?

Dorota Zawadzka, niezapomniana Superniania opublikowała na swoim Facebooku post, który wywołał dyskusję wśród obserwujących profil psycholożki. Post dotyczy zadania z matematyki na poziomie edukacji wczesnoszkolnej i sposobu, w jaki zostało ono ocenione przez nauczyciela.
Share
Dorota Zawadzka
Dorota ZawadzkaŹródło: AKPA
d1orf4o

- Krysia miała 9 flamastrów. 3 flamastry dała Ewie. Ile flamastrów ma teraz Krysia? – brzmiało zadanie.

Burza pod postem Doroty Zawadzkiej

Dziecko wykonało równanie otrzymując odpowiedni wynik. Jednak z powodu niepoprawnie udzielonej odpowiedzi, nauczyciel prowadzący zamiast dać dziecku maksymalną ilość 6 punktów, ocenił zadanie na punkty 4.

d1orf4o

Zobacz także: Znane aktorki nagłaśniają problem pracy przymusowej. Mówią też o nadużyciach w swoim środowisku

Dorota Zawadzka poprosiła internautów o komentowanie i wyrażenie własnych opinii na temat podejścia nauczyciela do wykonanej przez dziecko pracy.

Pod postem rozpętała się burza. Na ten moment post ma już ponad 2 tys komentarzy, a internaucie w zdecydowanej większości potępiają podejście nauczyciela.

Zobacz także: Zobacz co zrobić, aby podczas noszenia maseczki nie parowały okulary

Komentarze internautów

- Dla mnie to wszystko przerost formy nad treścią tego nauczyciela co oceniał. Takim oto sposobem zniechęca się dzieci do nauki. Chyba to dziecko nie jest lubiane przez tego nauczyciela - napisała jednak z internautek.

d1orf4o

- Oczywiście 6 punktów. Zadanie rozwiązane prawidłowo – napisał ktoś inny.

- Rozwiązano prawidłowo. Odpowiedź niedokładna w 100%, ale nie jest to powód do odbierania punktów. To mi przypomina pierwszą olimpiadę z matmy. Nie przeszłam do etapu wojewódzkiego z powodu trójkąta przez "u".

- Masakra zadanie z matematyki, a ocena z polskiego chyba coś tu nie gra skoro na matematyce ocenia się polski. Skoro pani chciała poprawić ucznia mogła do tego zadania nawiązać na polskim, żeby dzieci nauczyły się poprawnie odpowiadać, ale dziecko świetnie sobie poradziło z tą odpowiedzią i zrobiło super zadanie powinno dostać 6 pkt to jest właśnie nie normalne - zbulwersował się ktoś.

- Zabijanie logicznego myślenia na etapie edukacji wczesnoszkolnej, później w klasie 4-8 rodzą się problemy, bo dzieci są zablokowane, boją się wyrażać swoje zdanie.

d1orf4o

- Odpowiedź ładniej i mądrzej sformułowana od treści pytania. Nauczycielka mądrująca się na siłę. To na pewno ten typ nauczyciela, który pracuje za karę i z pewnością nie jest lubianym nauczycielem. Dziecko powinno dostać maksymalną ilość punktów + dodatkowy za inteligencję i pięknie sformułowaną odpowiedź - takie zdania wyrażają pod postem internauci.

Kukiz o pedofilii w Kościele: To czas ukarania winnych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1orf4o

Podziel się opinią

Share
d1orf4o
d1orf4o