Blisko ludziCzy kawa może wspomóc utratę wagi? Eksperci stawiają sprawę jasno

Czy kawa może wspomóc utratę wagi? Eksperci stawiają sprawę jasno

Czu kawa może wspomóc odchudzanie?
Czu kawa może wspomóc odchudzanie?
Źródło zdjęć: © Pixabay | Pixabay
18.10.2022 13:04, aktualizacja: 20.10.2022 20:00

Czy kawa może wpłynąć na nasz metabolizm? Wiele osób, które decydują się na filiżankę tego napoju przed treningiem, twierdzi, że po kilku miesiącach widzi znaczącą różnicę. Specjaliści współpracujący z pewnym magazynem twierdzą, że jest w tych opowieściach ziarno prawdy.

Kawa jest sprzymierzeńcem osób, które potrzebują czegoś na poranne rozbudzenie. Miłośnicy treningów twierdzą, że filiżanka przed ćwiczeniami sprawia, że szybciej tracą na wadze. Według danych przytoczonych przez brytyjskie wydanie magazynu "Women's Health" rzeczywiście napój ten może przyspieszyć proces utraty tłuszczu.

Jak działa wypicie kawy przed treningiem?

Wspomniany magazyn przypomina, że w wyniku picia kawy do naszego organizmu dostarczana jest kofeina, która pobudza nas do działania. Odpowiednio wczesne wypicie napoju sprawia, że będziemy mieć więcej energii do przeprowadzenia treningu - a co za tym idzie, spalimy więcej kalorii. "Women's Health" dodaje, że istnieje coraz więcej dowodów na to, że picie kawy może stymulować układ nerwowy, wysyłając do organizmu sygnały, aby rozbijać komórki tłuszczowe - ma do tego dochodzić w wyniku nagłego skoku adrenaliny.

Czy kawa to samo dobro? O tym warto pamiętać

W 2017 roku został opublikowany przegląd Food and Chemical Toxicology, który wykazał, że dorosła osoba nie powinna przekraczać dawki 400 miligramów kofeiny dziennie. Choć sama kawa nie odwadnia naszych organizmów, może działać moczopędnie, co powoduje, że zwiększa się nasze zapotrzebowanie na płyny. Przy regularnym spożywaniu kawy bardzo ważne jest, by pamiętać o prawidłowym nawadnianiu organizmu. Najczęściej przyjmuje się, że powinno się pić 2,5-3 litrów wody na dobę. Można też przeliczyć filiżanki na szklanki - jedna porcja kawy powinna zostać uzupełniona jedną dodatkową szklanką wody.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta