Trwa ładowanie...
d45y2fl

Czy twoje serce jest zdrowe? Odpowiedź masz na dłoni

Choroby serca dopadają coraz młodszych ludzi. Zmagają się z nimi mężczyźni i kobiety, dlatego tak ważny jest zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna, rozsądna i urozmaicona dieta. Jeśli masz podejrzenia, że twoje serce podupadło na zdrowiu, wykonaj ten prosty test.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spójrz na swoje dłonie. Wyczytasz z nich prawdę o sercu
Spójrz na swoje dłonie. Wyczytasz z nich prawdę o sercu (123RF)
d45y2fl

Zdrowe serce to podstawa. Niestety,choroby kardiologiczne są prawdziwą plagą naszych czasów. Nie sprzyja nam ani środowisko, w jakim żyjemy, ani stres, brak ruchu, przetworzona żywność czy palenie papierosów.

Najprostszy test wydolności krążenia

By sprawdzić, czy z twoim najważniejszym mięśniem wszystko w porządku, będziesz potrzebować kilku przedmiotów. Przede wszystkim – dużej miski, do której zmieścisz obie dłonie. Wypełnij ją bardzo zimną wodąwodą. Możesz dodać do niej kilka kostek lodu.

d45y2fl

Następnie zanurz obie ręce w lodowatej cieczy na pół minuty. Dzięki temu dowiesz się, jak twoja krew, a co za tym idzie – serce, reaguje na niską temperaturę.

Jeśli po 30 sekundach twoje palce zrobiły się czerwone, to dobry znak! Oznacza to, że twoja krew jest najprawdopodobniej dobrze utleniona, a co za tym idzie krążenie jest w porządku i serce pracuje, jak należy.

Kiedy iść do kardiologa?

d45y2fl

Po 30 sekundach masz sine lub białe palce? Może to oznaczać, że twoja krew nie jest odpowiednio utleniona. Niewykluczone, że masz problemy z sercem, zwłaszcza jeśli często masz zadyszkę, zdarzają ci się zawroty głowy, problemy z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej. Te objawy częściej występują u palaczy i osób z dużą nadwagą.

W takim wypadku nie zwlekaj i szybko umów się na wizytę u lekarza, aby wykluczyć poważne choroby kardiologiczne.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d45y2fl

d45y2fl
d45y2fl