Trwa ładowanie...
d1eisdi

Czy twoje serce jest zdrowe? Odpowiedź masz na dłoni

Choroby serca dopadają coraz młodszych ludzi. Zmagają się z nimi mężczyźni i kobiety, dlatego tak ważny jest zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna, rozsądna i urozmaicona dieta. Jeśli masz podejrzenia, że twoje serce podupadło na zdrowiu, wykonaj ten prosty test.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spójrz na swoje dłonie. Wyczytasz z nich prawdę o sercu
Spójrz na swoje dłonie. Wyczytasz z nich prawdę o sercu (123RF)
d1eisdi

Zdrowe serce to podstawa. Niestety,choroby kardiologiczne są prawdziwą plagą naszych czasów. Nie sprzyja nam ani środowisko, w jakim żyjemy, ani stres, brak ruchu, przetworzona żywność czy palenie papierosów.

Najprostszy test wydolności krążenia

By sprawdzić, czy z twoim najważniejszym mięśniem wszystko w porządku, będziesz potrzebować kilku przedmiotów. Przede wszystkim – dużej miski, do której zmieścisz obie dłonie. Wypełnij ją bardzo zimną wodąwodą. Możesz dodać do niej kilka kostek lodu.

d1eisdi

Następnie zanurz obie ręce w lodowatej cieczy na pół minuty. Dzięki temu dowiesz się, jak twoja krew, a co za tym idzie – serce, reaguje na niską temperaturę.

Jeśli po 30 sekundach twoje palce zrobiły się czerwone, to dobry znak! Oznacza to, że twoja krew jest najprawdopodobniej dobrze utleniona, a co za tym idzie krążenie jest w porządku i serce pracuje, jak należy.

Kiedy iść do kardiologa?

Po 30 sekundach masz sine lub białe palce? Może to oznaczać, że twoja krew nie jest odpowiednio utleniona. Niewykluczone, że masz problemy z sercem, zwłaszcza jeśli często masz zadyszkę, zdarzają ci się zawroty głowy, problemy z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej. Te objawy częściej występują u palaczy i osób z dużą nadwagą.

W takim wypadku nie zwlekaj i szybko umów się na wizytę u lekarza, aby wykluczyć poważne choroby kardiologiczne.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1eisdi

Podziel się opinią

Share

d1eisdi

d1eisdi