Damięcka dodała grafikę ws. Adamowicza. Tym razem urazi wielu

Damięcka dodała grafikę ws. Adamowicza. Tym razem urazi wielu

Matylda Damięcka zabrała głos po wyroku ws. zabójstwa Adamowicza
Matylda Damięcka zabrała głos po wyroku ws. zabójstwa Adamowicza
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram | AKPA, Instagram
16.03.2023 15:58, aktualizacja: 16.03.2023 18:53

Dziś zapadł wyrok w sprawie zabójstwa prezydenta miasta Gdańsk - Pawła Adamowicza. Matylda Damięcka wrzuciła na Instagram grafikę, komentując dosadnie sprawę i obnażając związaną z nią hipokryzję.

Matylda Damięcka postanowiła zareagować na sprawę zabójstwa Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, że prezydent Gdańska został zamordowany. Sąd zdecydował o jawności sprawy m.in. ze względu na publiczny charakter samej zbrodni. Stefan Wilmont za odebranie Adamowiczowi życia został skazany na dożywocie.

Graficzka na kilku instagramowych slajdach nawiązała do całej sytuacji, ukazując, w jaki sposób zachowywały się po śmierci Adamowicza osoby ze skrajnie prawicowymi poglądami oraz część jego politycznych przeciwników. Zwróciła uwagę na tzw. podwójne standardy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Matylda Damięcka o sytuacji wokół śmierci Pawła Adamowicza. Trudno o bardziej wymowny komentarz

"Mowa nienawiści to wymysł lewaków"; "Tak, a prezydentem Gdańska jest nadal Adamowicz" - przeczytamy na pierwszym slajdzie wpisu Matyldy Damięckiej.

Dziś dowiedzieliśmy się, że zabójca prezydenta Adamowicza spędzi w więzieniu resztę życia, więc pewien etap sprawy został zamknięty. Artystka postanowiła przypomnieć jednak, co działo się tuż po tragicznej śmierci polityka.

W tym celu Damięcka pokazała dwa komentarze osoby, która już swoim instagramowym nickiem podkreślała, z jakiego środowiska pochodzi. Jak sama artystka przyznała, na podobnego typu zaczepki trzeba reagować w jeden sposób - stanowczo, a czasem także przy użyciu bardzo dosadnych słów.

"Katolicy w obronie wiary zrobią wszystko"

Pod postem Damięckiej wywiązała się dyskusja. Sporo osób zauważa, że niestety w każdej grupie, czy to społecznej, czy wyznaniowej, hipokryzji nie brakuje. To samo dotyczy członków Kościoła katolickiego.

"Katolicy w obronie wiary zrobią wszystko. Będą atakować, będą obrażać, ale nie zrobią jednego - nie zaczną zgodnie z zasadami wiary żyć";

"Niestety, z przykrością przyznaję, że dialog bywa przereklamowany. Niektórzy nie są w stanie zrozumieć, że ich życie nie jest życiem innych" - przeczytamy wśród licznych wypowiedzi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (157)
Zobacz także