Trwa ładowanie...
ycipk-4dck11

Delikatny makijaż na każdą porę roku w kilku krokach

Lekki makijaż dodaje dziewczęcości, podkreśla atuty i sprawdza się w każdej sytuacji. Oto kilka wskazówek jak wykonać delikatny makijaż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekki makijaż jest bardzo prosty i szybki
Lekki makijaż jest bardzo prosty i szybki (123RF)
ycipk-4dck11

Delikatny makijaż – dlaczego warto go nosić?

Warto stosować naturalny makijaż głównie dlatego, że jest uniwersalny i pasuje do każdej sytuacji. Poza tym jest delikatny, dlatego ryzyko, że spłynie w ciągu dnia, jest niewielkie.

Nakładając naturalny delikatny makijaż rano, możemy spodziewać się, że po powrocie do domu wieczorem ten nie ulegnie znacznej zmianie. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o mocnym, wieczorowym makijażu. Lekki makijaż nude to idealny typ make-upu na dzień, ponieważ sprawdzi się niezależnie od miejsca czy sytuacji, w której się znajdziemy. Będzie dobrze wyglądał na uczelni, spotkaniu biznesowym, podczas wizyty w banku, na zakupach czy na szkolnym spotkaniu z rodzicami.

ycipk-4dck11

Poza tym lekki makijaż nie obciąża skóry. Niewielka warstwa podkładu i delikatne oprószenie pudrem pozwoli skórze oddychać i nie zatka porów. Jednak najważniejsze w lekkim makijażu jest to, że wydobywa naturalne piękno twarzy kobiety. Delikatnie podkreśla urodę i eksponuje atuty. To także make-up, w którym nie da się popełnić błędów, dlatego będzie idealny dla laików w dziedzinie makijażu.

Podstawowy lekki makijaż na dzień

Do wykonania delikatnego makijażu nude potrzebne są najbardziej podstawowe kosmetyki. Będzie to zatem podkład, puder i tusz do rzęs. Dodatki to baza, która lepiej utrzyma podkład na twarzy, rozświetlacz, róż albo bronzer, kredka oraz pomadka w neutralnym kolorze lub ochronna.

  • Pierwszy krok to nawilżenie. To sprawa kluczowa dla dobrego rozprowadzenia podkładu, a także nadania skórze świetlistości.
  • Następnie należy rozprowadzić bazę lub podkład odpowiednim pędzelkiem albo gąbką. Jeśli mamy problemy ze skórą, dobrze byłoby, gdyby podkład był mocno kryjący. Nakładanie dużej ilości lekkiego podkładu mija się bowiem z celem.
  • Kolejny krok w lekkim makijażu to delikatne muśnięcie twarzy pudrem. Jeśli będzie to puder rozświetlający, zastąpi z powodzeniem tradycyjny rozświetlacz.
  • Następny krok to nałożenie bronzera, różu i wspomnianego już rozświetlacza. O ile bronzer i róż powinny znaleźć się w załamaniu pod poduszeczką policzka, o tyle rozświeltlacz stosuje się na górnej części owej poduszeczki, u góry czoła, w górnej części nosa, nad ustami, a także na brodzie. To miejsca, które warto uwypuklić, choć należy pamiętać, że nie każdemu typowi twarzy taki układ będzie pasował.
  • Oko potrzebować będzie delikatnego makijażu z użyciem tuszu i kredki, dodatkowo można użyć także szampańskiego cienia do powiek. Rzęsy warto podkręcić zalotką, następnie nałożyć cień w wewnętrzny kącik oka, a dalej wzdłuż rzęs pociągnąć kreskę. Ukoronowaniem będzie nałożenie tuszu.
  • Ostatni krok w delikatnym makijażu to nałożenie pomadki w kolorze nude lub jasnego różu albo pomadki ochronnej.
ycipk-4dck11

Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania idealnego makijażu znajdziesz na WP radarOkazji.

Lekki makijaż może być podstawą dla form bardziej wieczorowych. Wystarczy doczepić kępki rzęs, dodać nieco różu i szminkę w mocnym kolorze, a makijaż przeistoczy się z formalnego w imprezowy. Dobrym pomysłem jest także namalowanie tzw. jaskółek za pomocą eyelinera.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4dck11

ycipk-4dck11
ycipk-4dck11