Trwa ładowanie...

Depilacja woskiem w domu — o czym należy pamiętać?

Depilacja woskiem kosmetycznym cieszy się dużą popularnością wśród kobiet w głównej mierze ze względu na długotrwałe efekty zabiegu. Decydując się na usuwanie niechcianego owłosienia woskiem w warunkach domowych, trzeba liczyć się z tym, że jest to inwazyjna metoda depilacji.

Depilacja woskiem w domu — o czym należy pamiętać?Źródło: Shutterstock.com
d103ypt
d103ypt

Depilacja woskiem kosmetycznym

Depilacja woskiem kosmetycznym jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Przy użyciu wosku można pozbyć się włosków: z twarzy, nóg, ramion, pach, rąk i okolic intymnych. Depilacja woskiem polega na zaaplikowaniu rozgrzanego wosku bezpośrednio na skórę, przykryciu jej specjalnymi plastrami, a następnie ich energicznym oderwaniu. Tę metodę depilacji zalicza się do mechanicznych metod usuwania niechcianego owłosienia, co oznacza, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami.

Wady i zalety depilacji woskiem kosmetycznym

Zabieg depilacji woskiem w domu ma zarówno swoje zalety, jak i wady, które należy poznać, zanim zdecydujemy się na samodzielne usuwanie owłosienia. Nie bez przyczyny uznawana jest ona za jeden z najskuteczniejszych sposobów depilacji, ponieważ po jej wykonaniu efekty utrzymują się nawet przez miesiąc. Przy poprawnie wykonanej depilacji woskiem w domu włoski wyrywane są wraz z cebulkami. Dzięki temu odrastają one znacznie słabsze i cieńsze, to powoduje, że łatwiej ich się pozbyć przy następnej depilacji. Zaletą depilacji woskiem w domu jest również to, że tego typu zabieg może zastąpić peeling, ponieważ podczas odrywania plastrów, usuwana jest także powierzchowna warstwa martwego naskórka.

Dobierz metodę depilacji dla siebie. Na WP radarOkazji znajdziesz potrzebne produkty i narzędzia w niskich cenach.

Zabieg usuwania niechcianego owłosienia przy użyciu wosku kosmetycznego z pewnością nie można zaliczyć do depilacji bezbolesnych. Faktem jest, że wyrywanie włosków wraz z cebulkami wiąże się z bólem, na co trzeba się przygotować, decydując się na domową depilację woskiem kosmetycznym. Oprócz tego niepoprawnie wykonana depilacja może skutkować: podrażnieniami, a nawet stanami zapalnymi, które wynikają z wrastania włosków po depilacji.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem kosmetycznym

Przed podjęciem decyzji o depilacji woskiem bikini, nóg czy innej części ciała, należy zapoznać się z listą przeciwwskazań, wśród których należy wymienić:

 • Ciążę — nie jest to bezwzględne przeciwwskazanie i w niektórych przypadkach można zdecydować się na depilację woskiem w ciąży. Przy czym trzeba mieć na uwadze, że ból, który towarzyszy zabiegowi, może generować niepotrzebny dla maluszka stres.
 • Choroby skórne — trądzik, łuszczycę, bielactwo.
 • Stany zapalne i ropne na skórze.
 • Świeże niezagojone się rany na skórze.
 • Żylaki i zapalenie żył.
 • Popękane naczynka i wyraźne tendencje do pękania naczynek.
 • Świeżoopaloną skóra.
 • Menstruację, ponieważ podczas miesiączki jesteśmy bardziej wrażliwi na ból.
 • Choroby ogólnoustrojowe np. padaczka.
 • Nadwrażliwość na wosk kosmetyczny.
 • Słabą krzepliwość krwi.
d103ypt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103ypt