Depilacja woskiem w domu — o czym należy pamiętać?

Depilacja woskiem kosmetycznym cieszy się dużą popularnością wśród kobiet w głównej mierze ze względu na długotrwałe efekty zabiegu. Decydując się na usuwanie niechcianego owłosienia woskiem w warunkach domowych, trzeba liczyć się z tym, że jest to inwazyjna metoda depilacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilacja woskiem kosmetycznym jest zabiegiem mechanicznym, polegającym na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami.
Depilacja woskiem kosmetycznym jest zabiegiem mechanicznym, polegającym na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. (Shutterstock.com)
WP

Depilacja woskiem kosmetycznym

Depilacja woskiem kosmetycznym jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Przy użyciu wosku można pozbyć się włosków: z twarzy, nóg, ramion, pach, rąk i okolic intymnych. Depilacja woskiem polega na zaaplikowaniu rozgrzanego wosku bezpośrednio na skórę, przykryciu jej specjalnymi plastrami, a następnie ich energicznym oderwaniu. Tę metodę depilacji zalicza się do mechanicznych metod usuwania niechcianego owłosienia, co oznacza, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami.

Wady i zalety depilacji woskiem kosmetycznym

WP

Zabieg depilacji woskiem w domu ma zarówno swoje zalety, jak i wady, które należy poznać, zanim zdecydujemy się na samodzielne usuwanie owłosienia. Nie bez przyczyny uznawana jest ona za jeden z najskuteczniejszych sposobów depilacji, ponieważ po jej wykonaniu efekty utrzymują się nawet przez miesiąc. Przy poprawnie wykonanej depilacji woskiem w domu włoski wyrywane są wraz z cebulkami. Dzięki temu odrastają one znacznie słabsze i cieńsze, to powoduje, że łatwiej ich się pozbyć przy następnej depilacji. Zaletą depilacji woskiem w domu jest również to, że tego typu zabieg może zastąpić peeling, ponieważ podczas odrywania plastrów, usuwana jest także powierzchowna warstwa martwego naskórka.

Zabieg usuwania niechcianego owłosienia przy użyciu wosku kosmetycznego z pewnością nie można zaliczyć do depilacji bezbolesnych. Faktem jest, że wyrywanie włosków wraz z cebulkami wiąże się z bólem, na co trzeba się przygotować, decydując się na domową depilację woskiem kosmetycznym. Oprócz tego niepoprawnie wykonana depilacja może skutkować: podrażnieniami, a nawet stanami zapalnymi, które wynikają z wrastania włosków po depilacji.

WP

Przeciwwskazania do depilacji woskiem kosmetycznym

Przed podjęciem decyzji o depilacji woskiem bikini, nóg czy innej części ciała, należy zapoznać się z listą przeciwwskazań, wśród których należy wymienić:

 • Ciążę — nie jest to bezwzględne przeciwwskazanie i w niektórych przypadkach można zdecydować się na depilację woskiem w ciąży. Przy czym trzeba mieć na uwadze, że ból, który towarzyszy zabiegowi, może generować niepotrzebny dla maluszka stres.
 • Choroby skórne — trądzik, łuszczycę, bielactwo.
 • Stany zapalne i ropne na skórze.
 • Świeże niezagojone się rany na skórze.
 • Żylaki i zapalenie żył.
 • Popękane naczynka i wyraźne tendencje do pękania naczynek.
 • Świeżoopaloną skóra.
 • Menstruację, ponieważ podczas miesiączki jesteśmy bardziej wrażliwi na ból.
 • Choroby ogólnoustrojowe np. padaczka.
 • Nadwrażliwość na wosk kosmetyczny.
 • Słabą krzepliwość krwi.
Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP