UrodaDługa grzywka — wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Długa grzywka — wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Długa grzywka — wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Źródło zdjęć: © iStock.com | iofoto
Tatiana Naklicka
02.07.2018 01:11, aktualizacja: 02.08.2018 12:02

Istnieje wiele wariantów grzywki. Jednym z nich jest długa grzywka często określana mianem „prawie grzywka”. To bardzo popularny rodzaj cięcia. Jak zapuścić włosy, aby mieć długą grzywkę oraz jak ją pielęgnować? Podpowiadamy, co zrobić, aby cieszyć się piękną fryzurą, a także pokazujemy niesamowite zdjęcia z długą grzywką w roli głównej.

Długa grzywka — zalety

Grzywka w rozmiarze XXL to nie tylko propozycja dla kobiet, które mają długie gęste włosy, ale również pań posiadających półdługie włosy oraz krótką fryzurę.

W przypadku włosów ściętych nad uchem długa grzywa prezentuje się zawadiacko, dodając stylizacji rockowego pazura. Grzywka zachodząca na oczy sprawia, że spojrzenie staje się tajemnicze i hipnotyzujące.

Choć wydawałoby się, że „prawie grzywka” będzie nam przeszkadzała w codziennym życiu, to wcale tak nie jest! Grzywę możemy podpiąć, wybierając się na siłownię lub trening outdoorowy. Istnieje możliwość jej wycieniowania, a także radykalnego ścięcia, robiąc pazurki lub krótką gęstą grzywkę.

Grzywkę XXL uwielbiają również gwiazdy kina czy muzyki. Uznawana za ikonę Brigitte Bardot nosiła długą grzywkę na boki, podpinając z tyłu gęste fale. Ten wizerunek sprawdza się również dzisiaj.

Obraz
© Facebook.com

Długa grzywka — jak zapuścić włosy?

Aby cieszyć się piękną długą grzywką, należy zapuścić włosy. Niektórym kobietom włosy rosną szybciej, inne muszą się wspierać dostępnymi środkami, które pobudzają cebulki do wzrostu.

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest olejowanie włosów naturalnymi olejkami roślinnymi. Jednym z nich jest popularny olejek rycynowy, który warto stosować nie tylko na rzęsy, ale również jako substancji nawilżającej i wzmacniającej włosy.

Naszym sprzymierzeńcem będzie również olejek kokosowy, który odżywia cebulki, dostarczając kosmykom protein i witamin, które umożliwią ich szybszy wzrost.

Obraz
© Shutterstock.com

Długa grzywka — komu pasuje?

Długa grzywka jest szczególnie polecana kobietom, które mają podłużną twarz, ponieważ ten typ uczesania zamaskuje wysokie czoło. Twarz optycznie zaokrąglimy, decydując się na grzywkę, która nie będzie zbyt ciężka.

Włosy z grzywką (szczególnie długą) będą dobrym wyborem dla kobiet, które mają trójkątny kształt twarzy, ponieważ odwrócimy uwagę od spiczastej brody.

W tym wypadku długa grzywka może być lekko postrzępiona. Twarze o owalnym kształcie również ciekawie prezentują się z długą grzywą zachodzącą na oczy.

Obraz
© iStock.com | JNemchinova

Długa grzywka — jak dbać o grzywkę?

Długa grzywka wymaga od nas nieco więcej uwagi niż krótka grzywka. Przede wszystkim należy ją regularnie podcinać, tak aby nie wchodziła w oczy.

Regularne podcinanie sprawi, że włosy będą zdrowe i lepiej rosły.Grzywkę możemy podciąć u fryzjera lub w domu, tym bardziej, jeśli jest podatna na zabiegi stylizacyjne.

Kobiety, które mają włosy przetłuszczające się, nie powinny dotykać często grzywki w ciągu dnia. Dobrym sposobem na odświeżenie fryzury jest użycie suchego szamponu.

W stylizacji długiej grzywki pomocna jest również prostownica, jednak przed jej użyciem warto zabezpieczyć włosy specjalnym sprayem, tak aby włosy nie puszyły się.

Użyj kosmetyków do stylizacji, aby utrwalić piękny efekt. Znajdziesz je na WP radarOkazji.

Obraz
© iStock.com | sUs_angel