Trwa ładowanie...
maseczki

Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki? Sklepy z dewocjonaliami przygotowały wersje komunijne

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Już teraz wiele firm sprzedaje oryginalne maseczki, a coraz więcej proponuje maseczki okolicznościowe. I tak sklepy z dewocjonaliami przygotowały maseczki komunijne.

Share
Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki? Sklepy z dewocjonaliami przygotowały wersje komunijne
Źródło: Getty Images
dxtz6hx

Do kiedy trzeba nosić maseczki?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski na jednej z konferencji prasowych powiedział, że noszenie maseczek na twarzy będzie obowiązkowe do czasu wyprodukowania szczepionki na koronawirusa. Ta wymijająca odpowiedź nie usatysfakcjonowała Polaków. Data powstania szczepionki jest zagadką. Niektórzy naukowcy spekulują nad jesienią, inni za rok, a kolejni za dwa. Z tej kwestii wynika zatem, że maseczki będą jeszcze długo gościły na twarzach Polaków.

W związku z tym natychmiast na rynku pojawiły się maseczki okolicznościowe, które pełnią nie tylko funkcję chroniącą przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ale stanowią też element dekoracyjny. Pisaliśmy już o maseczkach ślubnych. Teraz weźmy pod lupę maseczki komunijne.

Maseczki komunijne

Pierwsze komunie święte w 2020 roku w każdej parafii wyglądają inaczej. Niektóre przełożyły uroczystości na wakacje, na jesień, na przyszły rok. A inne po złagodzeniu obostrzeń zdecydowały się na zorganizowanie komunii świętej indywidualnie lub w małych grupach z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Część parafii wciąż czeka na rozwój sytuacji. Pewne jest jedno – ostateczną decyzję podejmą proboszczowie parafii.

Firmy od razu wyczuły w tym biznes. Internet pęka od ofert z maseczkami komunijnymi. Dostaniemy je zarówno w sklepach z dewocjonaliami, jak i na platformach sprzedażowych. Koszt zależy od materiału i zdobień. Ceny wahają się od 8 złotych do nawet 30 złotych.

dxtz6hx

Najpopularniejszym modelem maseczki jest ta z hostią, wyhaftowaną złotą nicią. Obok znajdziemy również z ozdobną koronką, a nawet perełkami. Zazwyczaj dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych - białe dla dziewczynek, a czarne dla chłopców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxtz6hx

Podziel się opinią

Share
dxtz6hx
dxtz6hx