DomNietypowe zastosowanie płynu do płukania ust. Niezawodny środek do sprzątania

Nietypowe zastosowanie płynu do płukania ust. Niezawodny środek do sprzątania

Nietypowe zastosowanie płynu do płukania ust. Niezawodny środek do sprzątania
Źródło zdjęć: © 123RF
03.10.2019 11:38, aktualizacja: 03.10.2019 12:05

Płyn do płukania ust to produkt, który wspomaga higienę jamy ustnej. Stosujemy go, by odświeżyć oddech oraz usunąć bakterie. Okazuje się jednak, że świetnie sprawdza się też w innych rolach.

Płyn do płukania ust jest doskonałym dopełnieniem kompleksowej higieny jamy ustnej. Oprócz tego możemy go zastosować do innych celów. Świetnie sprawdzi się do sprzątania, prania, a nawet usunięcia przyczyny potu.

Dopierz skarpetki

Skarpetki trudno jest doprać, zwłaszcza te dziecięce. Zazwyczaj po prostu je wyrzucamy. Jest jednak na to prosty sposób. Na skarpetkach bardzo często gromadzą się zarodniki grzybów i bakterie, których często zwykły proszek nie usunie. Jeśli dodamy do wody płyn do płukania ust, pozbędziemy się ich. Warunkiem jest to, że nie może ona zawierać cukru, za to koniecznie musi mieć alkohol w składzie.

Wyczyścisz sedes

Do miski klozetowej należy wlać 1/4 szklankę płynu do płukania ust. Musi on zawierać alkohol. Następnie należy odczekać pół godziny i wyszorować szczotką wnętrze. Po czym spłukać i sedes jak nowy.

Usuniesz przyczynę potu

Należy nasączyć wacik płynem do płukania jamy ustnej, a następnie przemyć nim skórę pod pachami. Dzięki temu usuniesz bakterie, a to one są odpowiedzialne za nieprzyjemną woń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta