DomSypialniaPościel zmienisz w mig. Ten trik robi furorę

Pościel zmienisz w mig. Ten trik robi furorę

Istnieje szybki sposób na zmianę poszewki
Istnieje szybki sposób na zmianę poszewki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | Genialne
19.11.2022 09:58, aktualizacja: 17.12.2022 15:16

Do dziś trwają dyskusje, jak często należy zmieniać pościel. Niezależnie od zaleceń, jednym z powodów, przez które odwleka się tę czynność, jest uciążliwość i czasochłonność zmiany poszewki, szczególnie jeśli kołdra jest duża. Podpowiadamy, jak zrobić to sprawnie.

Po ciężkim dniu, dla wielu osób jedną z najprzyjemniejszych czynności jest możliwość położenia się w łóżku i otulenia świeżą, a najlepiej pachnącą pościelą. Niestety co pewien czas trzeba pościel zmienić, co zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności domowych.

Choć eksperci zalecają zmianę poszewek co najmniej raz na tydzień lub dwa tygodnie, częstotliwość zależy od wielu czynników - np. choroby, temperatury na zewnątrz. W tym przypadku, mimo uciążliwości tej czynności, warto mieć na uwadze, że na pościeli zbierają się różne zanieczyszczenia: pot, włosy czy naskórek, które są idealną pożywką dla rozwoju bakterii i grzybów, co może być niebezpieczne nie tylko dla alergików.

Choć każdy najprawdopodobniej ma swój sposób na zmianę poszewki kołdry, podpowiadamy, jak zrobić to zdecydowanie szybciej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Genialny trik na szybką zmianę poszewki

Sposobów na zmianę poszewek jest wiele, a zdecydowanie najbardziej czasochłonną i nielubianą czynnością jest przebieranie kołdry, szczególnie jeśli jest duża. Jedni przewracają poszewkę na lewą stronę, łapią za końce i machają kołdrą tak długo, aż poszwa się rozciągnie. Innym sposobem jest "wejście" do środka i - w przypadku niskich osób - np. podskakiwanie tak długo, aż poszewka opadnie do ziemi.

Istnieje jednak zdecydowanie szybszy i bardzo prosty sposób, który pozwoli zmienić pokrycie kołdry bez zbędnej irytacji. Wystarczy przewrócić poszewkę na lewą stronę i rozłożyć na łóżku. Zamek lub guziki muszą pozostać rozpięte. Następnie kładziemy na to kołdrę, dokładnie dopasowując ją do leżącej poszewki i zaczynamy zwijać od przeciwnej do zamka lub guzików strony.

Ważne, aby poszewka przylegała do kołdry. Gdy zwiniemy do końca, wystarczy złapać za rogi i odwrócić poszewkę na prawą stronę tak, aby można było ją zapiąć. Wtedy należy upewnić się, że końce kołdry przylegają do zamka lub guzików, a następnie zacząć ją rozwijać. Całość zaprezentowano na poniższym filmie.

Lawina komentarzy pod filmem

Filmik prezentujący szybki sposób na zmianę pościeli skomentowało wiele osób. Użytkownicy nie tylko odnosili się do zaprezentowanego na nagraniu sposobu, ale także chętnie dzielili się swoimi patentami na szybkie przebranie kołdry.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także