Rozsyp w ogrodzie. Pozbędziesz się chwastów raz na zawsze

Rozsyp w ogrodzie. Pozbędziesz się chwastów raz na zawsze

Jak pozbyć się chwastów z ogrodu?
Jak pozbyć się chwastów z ogrodu?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
06.02.2024 14:44, aktualizacja: 06.02.2024 18:16

Wiosną rozpoczyna się nasza nieustająca walka z chwastami. Okazuje się jednak, że nie musimy od razu sięgać po drogie środki chemiczne, które przy okazji mogą mieć wpływ na inne rośliny. Pomocne mogą okazać się produkty dostępne w niemal każdej kuchni.

Chwasty często przyprawiają nas o prawdziwy ból głowy. W końcu możemy je skrupulatnie usuwać, a i tak szybko ponownie odrastają. Bywa, że regularne pielenie nie pomaga. Jak w takim razie skutecznie, a do tego ekologicznie się z nimi rozprawić? Mamy na to sprawdzone sposoby.

Domowy środek na chwasty

Opryski na chwasty nie należą do najtańszych. Często przez przypadek możemy także uszkodzić nimi rośliny, których pod żadnym pozorem nie chcemy pozbywać się z naszego ogrodu. Mogę mieć również wpływ na glebę. Jak więc usunąć wszystko to, czego nie chcemy więcej widzieć już w naszym ogrodzie?

Prawdziwym zbawieniem może okazać się ocet spirytusowy, który najprawdopodobniej znajdziemy w niemal każdej kuchni. Jeśli nie, z łatwością kupimy go już nawet za mniej niż 5 złotych. Wszystko, co musimy zrobić, to przelać go do butelki z atomizerem, a następnie opryskać nim chwasty. Najlepiej jest to robić w ciepły, słoneczny dzień, co nieco wzmocni oczekiwany efekt. Uważajmy również na wiatr, który może przenieść ocet na inne rośliny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Soda oczyszczona ratunkiem w walce z chwastami

Nie ma nic bardziej relaksującego niż pielęgnacja własnego ogrodu. Niektórzy nawet twierdzą, że pielenie również sprawia im ogromną przyjemność. Oczywiście do czasu, aż chwasty nie zaczną zbyt szybko odrastać. Można jednak temu skutecznie zaradzić.

W tym celu przyda nam się najzwyklejsza soda oczyszczona. Wykorzystujemy ją jednak dopiero, gdy powyrywamy zbędne rośliny z naszego ogrodu. Proszek musimy rozsypać w opielone wcześniej miejsca. Dzięki temu w prosty, a co najważniejsze tani sposób spowalniamy proces odrastania chwastów.

Co ciekawe, trik ten może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę w trudno dostępnych miejscach. Niektórzy chętnie stosują sodę w przypadku kostki brukowej, z której szczelin często wyrastają niechciane rośliny.

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą Walentynek TUTAJ.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl