Trwa ładowanie...

Donald Tusk martwi się o przyszłość wnuków. "Niebezpieczna jest ta wojna"

Donald Tusk zamieścił wpis na Instagramie, w którym podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie do trwającej w Ukrainie wojny. Były premier Polski nie ukrywa, że obecna sytuacja na wschodniej granicy jest trudna i powoduje wiele refleksji na różne tematy.

Donald Tusk podzielił się przemyśleniami na Instagramie Donald Tusk podzielił się przemyśleniami na Instagramie Źródło: AKPA, fot: EUZEBIUSZ NIEMIEC
d22bc5z
d22bc5z

Były przewodniczący Rady Europejskiej często wypowiada się na temat toczącej się w Ukrainie wojny, poruszając różne aspekty trwającego konfliktu. W jednym z wpisów na Instagramie Donald Tusk poruszył sprawę, która z pewnością pojawiła się w głowie niejednego rodzica czy dziadka - rosyjska agresja na naszego wschodniego sąsiada wywołuje wiele emocji.

Donald Tusk na zdjęciu z wnukami. Dzieli się trudnymi emocjami

Lider Platformy Obywatelskiej jest szczęśliwym dziadkiem. Z tego też względu, obecne tragiczne wydarzenia w Ukrainie powodują, iż polityk zastanawia się nad różnymi rzeczami. Tusk podzielił się swoimi obawami na Instagramie.

"W niedzielne popołudnie, z wnuczętami na kolanach myślę o tym, jak bezcennymi darami są pokój i bezpieczny rodzinny dom. I o tym, jak bezsensowna, okrutna i niebezpieczna jest ta wojna u naszych granic. Musimy zrobić wszystko, aby nigdy nie stała się doświadczeniem naszych dzieci i wnuków" - zauważył w swoim wpisie.

Na powyższe słowa szybko zareagowali internauci, którzy podkreślili, że szanują polityka za takie podejście. W końcu bezpieczeństwo bliskich jest najważniejsze. Priorytety Tuska są jasne - nie chce, aby wnuczęta wychowywały się w tak trudnych warunkach, w jakich przyszło żyć obecnie ukraińskim dzieciom. Trudno w obliczu wojny nie martwić się losem przyszłych pokoleń.

Donald Tusk próbuje przekonać Zachód do nakładania na Rosję kolejnych sankcji

Przewodniczący Platformy, tak jak inni polscy politycy, podkreśla, że bardzo ważne jest wykazanie, iż żadne państwo nie godzi się na rosyjską agresję. A można to zrobić na wiele sposobów, w tym nakładając na Rosję kolejne sankcje. W tym momencie bardzo ważne jest to, aby Europa mówiła jednym głosem i jasno nie godziła się na wojnę.

d22bc5z

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

PAH o pomocy długoterminowej. "To nie jest szybki bieg, to jest maraton"

d22bc5z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d22bc5z