Blisko ludziDonatella Versace o koronawirusie we Włoszech. Ma ważne przesłanie

Donatella Versace o koronawirusie we Włoszech. Ma ważne przesłanie

Donatella Versace o koronawirusie we Włoszech. Ma ważne przesłanie
Źródło zdjęć: © Getty Images
Dominika Czerniszewska
25.03.2020 20:58, aktualizacja: 25.03.2020 21:38

Donatella Versace na łamach brytyjskiego magazynu "Vogue" napisała otwarty list. "Błagam was wszystkich, abyście wysłuchali tego, co nakazuje wam rząd, abyście pozostali w domach i korzystali z technologii, którą wszyscy tak bardzo kochamy, aby pozostać w kontakcie" - apeluje do wszystkich narodów.

"Tutaj, w Mediolanie i całym kraju, włoski rząd postanowił wprowadzić ścisłe ograniczenia w naszym życiu, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, którego wielu nie doceniało. Z biegiem tygodni środki te stawały się coraz surowsze, do tego stopnia, że teraz możemy wyjść z naszych domów tylko, gdy mamy bardzo konkretny powodów: iść do pracy - jeśli twoja praca została uznana za niezbędną, kupić żywność lub leki. Wszystko inne zostało zabronione" - rozpoczyna swój list Donatella Versace.

Następnie projektantka stara się nakreślić, jak obecnie wygląda życie w Mediolanie. To miasto duchów - pisze wprost. Na ulicach policja i wojsko, którzy sprawdzają, czy wszyscy przestrzegają zaleceń. Lekarze i pielęgniarki przez ostatnie tygodnie pracują nieprzerwanie - śpiąc na noszach i oddają życie, by uratować innych. "Nasze szpitale są rozciągnięte do granic swoich możliwości i jesteśmy im to winni oraz wszystkim innym, którzy bezlitośnie i heroicznie walczą z tą pandemią" - podkreśla.

Zaznacza również, że pomimo tej sytuacji Włosi zjednoczeni jak nigdy dotąd. "Wszyscy zrozumieliśmy, że pokonamy koronawirusa tylko wtedy, gdy będziemy grać razem, jak zespół. Podobnie jak moja ulubiona drużyna: Inter Mediolan!" - pisze.

Dalej wyjaśnia, że wie, jak trudno nie móc biegać po parku, chodzić na siłownię lub spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Wie, że wszyscy boją się o przyszłość i niepewność tych chwil. Projektantka zauważa, że jest nadzieja, bo wczoraj po raz pierwszy od początku tej pandemii, Włosi zaobserwowali spadek liczby zgonów i nowych infekcji. Dlatego prosi wszystkich, by pozostali w domach i słuchali rządu.

Apel Donatelli Versace

"Błagam was wszystkich, abyście wysłuchali tego, co nakazuje wam wasz rząd, abyście pozostali w domach i korzystali z technologii, którą wszyscy tak bardzo kochamy, aby pozostać w kontakcie. Upewnij się, że twoi przyjaciele i bliscy są bezpiecznie w swoich domach.

To prawda, że nie jesteśmy w stanie utrzymywać kontaktów towarzyskich, jak to robiliśmy wcześniej, ale mamy szczęście, że możemy robić wszystko w bezpiecznych warunkach naszych domów: trenować, pracować, pozostać w kontakcie z ludźmi, których kochamy. Jeśli wszyscy będziemy przestrzegać tych prostych zasad, szybko pokonamy tego wirusa i wszyscy możemy wrócić do odbudowywania naszego świata. A może to nasza szansa na naprawienie kilku rzeczy, gdy już nad tym pracujemy…" - kwituje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta