Trwa ładowanie...

Dwa dni ścisłej diety tygodniowo lepsze niż klasyczne odchudzanie!

Zwykłe diety odchudzające na ciebie nie działają? Wiemy już, dlaczego. Ostatnie doniesienia naukowców mogą być przełomem. Okazuje się bowiem, że dwa dni ścisłej diety w tygodniu przynoszą lepsze efekty niż klasyczne odchudzanie.

Share
Dwa dni ścisłej diety tygodniowo lepsze niż klasyczne odchudzanie!Źródło: Thinkstockphotos
d3o1dwg

Zwykłe diety odchudzające na ciebie nie działają? Wiemy już, dlaczego. Ostatnie doniesienia naukowców mogą być przełomem. Okazuje się bowiem, że dwa dni ścisłej diety w tygodniu przynoszą lepsze efekty niż klasyczne odchudzanie. Co więcej, nie jest to jedynie promil w statystykach. Taki sposób odchudzania jest niemal dwa razy skuteczniejszy od zwykłej diety!

Badacze z University Hospital w South Manchester w Wielkiej Brytanii zachęcili do udziału w eksperymencie 115 ochotniczek. Uczestniczki podzielono na trzy grupy.

Pierwsza grupa badanych przez dwa dni w tygodniu przechodziła na dietę dostarczającą organizmowi jedynie 650kcal w ciągu doby. W tym czasie kobiety ograniczały produkty zawierające duże ilości węglowodanów, takie jak makaron, chleb i ziemniaki, spożywały zaś głównie warzywa i chude mięso. Przez resztę tygodnia mogły jeść ile i co chciały, jednak zachęcano je do spożywania zdrowego pożywienia.

d3o1dwg

Badane z drugiej grupy również na dwa dni przechodziły na dietę, nie narzucano im jednak limitu spożywanych kalorii. Kobiety miały po prostu zrezygnować z produktów zawierających węglowodany i jeść głównie warzywa i chude mięso. Przez resztę tygodnia nie musiały przestrzegać diety, tak jak pierwsza grupa.

Kobiety z trzeciej grupy stosowały standardowy program utraty wagi. Spożywały ok. 1500kcal dziennie. Unikały tłustego jedzenia i alkoholu.

Wyniki zaskoczyły wszystkich. Po trzech miesiącach kobiety z pierwszych dwóch grup schudły średnio 4 kilogramy – prawie dwukrotnie więcej od pań stosujących klasyczną dietę, które zrzuciły średnio 2,4kg.

Dr Michelle Harvie, prowadząca badania, próbuje uzasadnić tak zaskakujące wyniki. Jej zdaniem kobiety stosujące dwudniową ścisłą dietę, przez resztę tygodnia jadły mniej i odżywiały się zdrowiej. Wyniki eksperymentu przedstawiono w San Antonio w Stanach Zjednoczonych na Breast Cancer Symposium - donosi The Daily Mail.

(sr/pho)

d3o1dwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o1dwg
d3o1dwg