Dynia zaczyna gnić? Prosty trik uratuje jej uprawę

Co zrobić, gdy dynia zaczyna gnić?
Co zrobić, gdy dynia zaczyna gnić?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

02.10.2024 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dynia nie bez powodu uznawana jest przez wielu za prawdziwy przysmak. Można wykorzystać ją bowiem wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Nic więc dziwnego, że często można ją spotkać w przydomowych ogrodach. Co jednak zrobić, gdy zacznie gnić?

Dynia, choć najczęściej kojarzy nam się z jesiennymi ozdobami, dla wielu jest prawdziwym przysmakiem. W końcu nie tylko dobrze smakuje, ale również stanowi bogate źródło witamin, błonnika, magnezu oraz potasu. Jak ją wyhodować samodzielnie? Okazuje się, że należy pamiętać o kilku czynnościach.

Jak wyhodować dynie w ogrodzie?

Domowa uprawa dyni nie jest prosta. Roślina ta wymaga bowiem od nas sporo uwagi. Najważniejsze jest jednak stanowisko, w którym zamierzamy ją wyhodować. Powinno być dobrze nasłonecznione i odsłonięte od wiatru. Roślina ta najlepiej czuje się także w żyznej i przepuszczalnej glebie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Decydując się na uprawę dyni, należy pamiętać o jej regularnym podlewaniu. Wodę powinno się jednak lać na glebę, a nie na liście. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko wystąpienia u niej wielu chorób grzybiczych. Niezwykle ważne jest także odpowiednie nawożenie dyni, który z łatwością można kupić w niemal każdym sklepie ogrodniczym.

Trwa głosowanie w plebiscycie #Wszechmocne. Kliknij w baner poniżej, by oddać głos na swoją Wszechmocną!

Dynia zaczęła gnić? Lepiej o tym pamiętaj

Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza,, serwując częste opady deszczu. Nic więc dziwnego, że przez nadmiar wody warzywa i owoce w ogrodzie zaczynają gnić. W przypadku dyni można temu jednak w prosty sposób zaradzić. Ważne, aby zareagować odpowiednio szybko.

Kiedy tylko zauważymy, że owoce zaczynają gnić, należy czym prędzej zerwać go wraz z przylegającym do niego pędem. Warto pamiętać o tym, by sprawdzić także pozostałe owoce. Jeśli nie dostrzeżemy na nich żadnych zmian, bez obaw możemy się nimi zajadać.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
dyniaogródprace w ogrodzie