Trwa ładowanie...
d1fghh2

Dyrektorka szkoły w Mielcu miała stworzyć wewnętrzny kodeks etyki. Zakaz w nim jest bardzo dziwny

W połowie XIX stulecia spodnie stały się dla kobiet jednym z najpotężniejszych narzędzi w walce o równouprawnienie. Zdawałoby się, że dziś jest normą, że kobiety same decydują o tym, czy chcą nosić spodnie, czy spódnice. Jednak w jednej ze szkół w Mielcu mogą mieć z tym problem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pojawia się wiele skarg na dyrektorkę jednej ze szkół średnich w Mielcu
Pojawia się wiele skarg na dyrektorkę jednej ze szkół średnich w Mielcu (Agencja Gazeta)
d1fghh2

Autorzy dziesięciu anonimów, które od maja otrzymuje Starostwo Powiatowe w Mielcu, opisują problemy nauczycieli pracujących w jednej ze szkół średnich mieszczącej się w centrum miasta.

Swoje zdanie na temat atmosfery panującej w szkole opisał w liście do starostwa "Zatroskany rodzic". O kłopotach z dyrekcją informowało też dwóch pracowników placówki. Zarzucają dyrektorce szkoły mobbing, ale pojawiają się też szokujące doniesienia o wewnętrznym kodeksie etyki, który miała sporządzić.

d1fghh2

Szkoła w Mielcu - zakaz noszenia spodni

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", nauczycielki miał na podstawie dokumentu obowiązywać dress code o sztywnych ramach. Jedną z wytycznych miał być zakaz noszenia przez nie spodni w miejscu pracy.

Gazeta podkreśla, że to wciąż tylko doniesienia, bo starostwo powiatowe nie sprawdziło jeszcze tej sprawy. Jeśli jednak taki kodeks etyki istnieje, nie znajduje umocowania w przepisach oświatowych i Kodeksu pracy.

Mimo że sygnały o mobbingu i wytycznych odnośnie stroju były anonimowe, w czerwcu starostwo przeprowadziło w szkole kontrolę. Jednak, jak podaje "Gazeta Wyborcza", dyrektorce niczego nie udowodniono. Nie wyklucza się kolejnej wizyty jego przedstawicieli w placówce. Jeszcze przed świętami ma się odbyć rada pedagogiczna, podczas której starostwo spróbuje rozwiązać problem.

d1fghh2

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fghh2

Podziel się opinią

Share
d1fghh2
d1fghh2