GwiazdyDziecko Kate i Williama urodzi się w lipcu

Dziecko Kate i Williama urodzi się w lipcu

Dziecko Kate i Williama urodzi się w lipcu
Źródło zdjęć: © AP

14.01.2013 21:10, aktual.: 14.01.2013 21:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziecko księżnej Cambridge Catherine i księcia Williama urodzi się w
lipcu. Po niedyspozycji stan księżnej się poprawia - poinformował w poniedziałek Dwór św. Jakuba.
Na mocy decyzji Elżbiety II jej prawnuk lub prawnuczka urodzi się z tytułem książęcym.

Dziecko księżnej Cambridge Catherine i księcia Williama urodzi się w lipcu. Po niedyspozycji stan księżnej się poprawia - poinformował Dwór św. Jakuba. Na mocy decyzji Elżbiety II jej prawnuk lub prawnuczka urodzi się z tytułem książęcym. Dwór potwierdził, że 31-letnia księżna nie urodzi bliźniaków, jak spekulowano, gdy na początku grudnia trafiła do szpitala.

"Ich Królewskie Wysokości Książę i Księżna Cambridge z radością potwierdzają, że w lipcu narodzi się ich dziecko" - napisano w oświadczeniu.

Obecnie Kate jest w 13. lub 14. tygodniu ciąży. Jej stan po krótkim pobycie w szpitalu, gdzie trafiła z powodu odwodnienia i porannych mdłości, poprawia się. Ostatnio wybrała się do Narodowej Galerii Portretów, gdzie obejrzała swój własny portret. Wyglądała dobrze i się uśmiechała. Według reporterów ciąża Kate była wyraźnie widoczna.

Na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia księżna wzięła udział w rozdaniu nagród sportowcom. W związku z tym, że księżna jeszcze w pełni nie odzyskała sił, nie przewiduje się, by w najbliższych dniach uczestniczyła w oficjalnych wydarzeniach - poinformował rzecznik książęcej pary.

Święta para spędziła osobno - Kate z rodzicami, a William na służbie w bazie RAF-u. Do reszty rodziny królewskiej tradycyjnie spędzającej święta w Sandringham we wschodniej Anglii dołączyli w drugim dniu świąt.

O ciąży Dwór św. Jakuba poinformował po raz pierwszy 3 grudnia, gdy Kate trafiła do szpitala.

Książę Cambridge William jest drugim po swym ojcu księciu Walii Karolu w kolejce do brytyjskiego tronu. Obecnie służy jako pilot helikoptera ratunkowego w bazie RAF-u Valley na wyspie Anglesey w północnej Walii. Jego kontrakt wygasa w tym roku i najprawdopodobniej nie będzie przedłużony.

Obecny rok jest rokiem dużych zmian w rodzinie królewskiej, nie tylko ze względu na urodziny trzeciego z rzędu następcy Elżbiety II, ale także dlatego, że parlament przygotowuje zmiany w prawie o sukcesji do tronu, który będzie dziedziczony bez względu na płeć następcy. Zniesiona ma też być dyskryminacja katolików, co oznacza, że monarcha lub jego następca nie będzie tracił praw do tronu w przypadku małżeństwa z katolikiem lub katoliczką.

Od 2013 r. wchodzą w życie nowe zasady zakładające, iż monarcha będzie finansowany z przychodu z Crown Estate, a nie z Listy Cywilnej. Będzie to powrót do systemu obowiązującego przed 1760 r. Media sugerowały w związku z tym, że książę William miałby na pokrycie swoich potrzeb wydzieloną część przychodu.

Crown Estate to komercyjna korporacja zajmująca się administrowaniem przychodów monarchy z nieruchomości i innej własności, m.in. dna morskiego.

W br. książęca para Cambridege przeprowadzi się do apartamentu w londyńskim Pałacu Kensington, w przeszłości użytkowanego przez księżniczkę Małgorzatę, młodszą siostrę Elżbiety II. Prace budowlane wykonano na koszt podatnika, a wystrój wnętrz na koszt rodziny królewskiej.

Dotychczas Kate i William mieszkali w mieszczącej się na terenie Pałacu Kensington Nottingham Cottage. Wprowadzi się tam książę Harry, który obecnie pełni służbę wojskową w Afganistanie.

(PAP/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także