Trwa ładowanie...

Dżinsowy klasyk z rockowej sceny

Te kultowe spodnie stały się jedną z ulubionych części garderoby znanych rockowych artystów w latach 70. Pokochali je członkowie zespołu Ramones oraz wokalistka Blondie, Debbie Harry. Obecnie słynny model dżinsów powraca w nowej odsłonie.
Share
Dżinsowy klasyk z rockowej sceny
Źródło: Pinterest
d2bkovt

Tytuł najsłynniejszych dżinsów świata od zawsze należał do kultowego modelu Levi’s 501, jednak muzyczna scena lat 70. miała zupełnie innego faworyta. Były nim spodnie Levi’s 505, które zadebiutowały w modzie w 1967 roku i z miejsca stały się najbardziej pożądanym elementem garderoby wśród młodzieży.

Słynne dżinsy pojawiły się na okładce albumu „Sticky Fingers” zespołu The Rolling Stones, której autorem był Andy Warhol. Stały się również podstawowym elementem stylizacji punkowej grupy Ramones. Nie zabrakło ich w garderobie Debbie Harry – artystka zaprezentowała się w nich na scenie podczas koncertu w w Tokio w 1978 roku.

   East News
Źródło: East News

Obecnie ulubione dżinsy rockowych muzyków doczekały się swojej odświeżonej wersji w postaci modelu 505C. Co ciekawe, nowy model kultowych spodni ponownie trafił w ręce ich dawnej wielbicielki. Ostatnio wokalistka Blondie zaprezentowała się w nich podczas koncertu w Bowery Ballroom w Nowym Jorku .

d2bkovt

- Niebieski dżins od zawsze był bardzo amerykański. Pamiętam, kiedy dzieciaki z bloku wschodniego, jeszcze przed upadkiem muru berlińskiego, zawsze pytały nas o nasze dżinsy – wyznała Harry.

    Materiał prasowy
Źródło: Materiał prasowy, Fot: Materiały prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

Ze sceny na ulicę: Debbie Harry

d2bkovt

Klasyk z garderoby Alberta Einsteina

Get the look

d2bkovt

Podziel się opinią

Share
d2bkovt
d2bkovt