Trwa ładowanie...

Fala, lawina i wulkan. Naukowcy wyróżnili trzy rodzaje kobiecego orgazmu

Zespół naukowców pracujący pod przewodnictwem prof. Jamesa Pfausa z Uniwersytetu Karola w Pradze analizowało kobiecy orgazm. Na podstawie badań ruchów mięśni dna miednicy, wyróżnili jego trzy rodzaje, określając je jako falę, lawinę i wulkan.

Share
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneŹródło: Adobe Stock
d1y6a01

Zygmunt Freud podzielił kobiecy orgazm na dwa rodzaje – pochwowy, osiągany za pomocą penetracji oraz orgazm łechtaczkowy. Dodatkowo określił on pierwszy z nich jako dojrzały, a drugi "niewłaściwy", przez co do dziś wiele kobiet uważa, że prawdziwym orgazmem jest ten osiągany podczas penetracji. Najnowsze badania pokazują jednak, że orgazm jest jeden, a różnicą jest po prostu sposób jego osiągnięcia.

Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Karola w Pradze nieco bardziej uszczegółowiają kwestie kobiecego orgazmu, dzieląc go nie na dwa, a na trzy rodzaje. Co istotne - żaden z nich nie jest lepszy od drugiego.

Trzy rodzaje kobiecego orgazmu: fala, lawina i wulkan

Do udziału w badaniu zaproszono 54 kobiety, którym wysłano specjalne wibratory, których używały przez kilka dni. Następnie pracujący pod przewodnictwem prof. Pfausa zespół przeanalizował wyniki i na tej podstawie wyodrębnił trzy rodzaje kobiecego orgazmu.

d1y6a01

Jak stwierdzili, poszczególne typy różnią się od siebie rytmem ruchów podczas skurczów dna miednicy i można je przyporządkować do trzech wzorów: fali – czyli napięcie i rozluźnienie mięśni, wulkanu – gdy dno miednicy dąży do obniżenia napięcia, gwałtownie wybucha, a następnie rozluźnia się, oraz lawiny – czyli wysokie napięcie dna miednicy, które podczas orgazmu się obniża.

Nie ma najlepszego orgazmu

Choć badanie przeprowadzono na razie na niewielkiej próbie, już teraz naukowcy zauważyli, że najczęściej występowały orgazmy "falowe" - osiągało je 26 z 54 przebadanych kobiet. Aby potwierdzić wstępne wyniki, konieczne będzie rozszerzenie grupy badawczej oraz dokładniejsza analiza.

Aktualnie prof. Pfaus oraz jego zespół planują szczegółowo przyjrzeć się sposobom, w jaki kobiety osiągają wyodrębnione dotychczas przez nich trzy rodzaje orgazmu.

d1y6a01

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

5 rzeczy, o których zawsze powinnaś pamiętać przed seksem

d1y6a01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y6a01
d1y6a01