Trwa ładowanie...

Steffen Möller mierzy się z problemami rodzinnymi i finansowymi

Jeszcze kilkanaście lat temu nie było w Polsce osoby, która nie słyszałaby o Steffenie Möllerze. Uroczy Niemiec podbił serca Polaków w programie "Europa da się lubić". Później zachwycił rolą w "M jak Miłość". Niestety, kilka lat temu całkowicie zniknął z polskiego show-biznesu. Okazuje się, że do wyjazdu zmusiły go problemy rodzinne.

Share
Dlaczego kabareciarz wyjechał z Polski? (AKPA)
Dlaczego kabareciarz wyjechał z Polski? (AKPA)
dczl6fn

Steffen Möller nigdy nie spodziewał się, że zrobi nad Wisłą tak wielką karierę. Przyjechał do Polski nauczyć się języka i postanowił zostać na dłużej. Początkowo pracował jako lektor niemieckiego, później został nawet wykładowcą akademickim. Jego życie zmieniło się diametralnie, gdy dostał propozycję z TVP. Wtedy jeszcze nikt się nie spodziewał, że show stacji zrobi taką furorę.

Ulubiony Niemiec Polaków

Polacy pokochali Steffena Möllera za ogromny dystans do siebie i poczucie humoru. Niemiec w niezwykle zabawny sposób komentował polskie i niemieckie przywary. Nie ukrywał, że sąsiedzi zza Odry mógłby się od naszych rodaków wiele nauczyć.

- My, Niemcy, moglibyśmy się dużo od Polaków nauczyć, np. że powinno się umieć dzielić. Mamy pewną tendencję do egoizmu, rozmawiamy o sobie samym, mówimy często "ja". A Polacy myślą więcej o grupie, o innych i są bardziej gościnni. Kładzie się wszystko na stole co się ma, a Niemiec chowa butelkę Coli za lodówkę i mówi, że ma dziś dobrą kranówkę, i to za darmo! - mówił w wywiadzie dla "Gazety Słupeckiej".

dczl6fn

Choć cieszył się w Polsce ogromną popularnością, kilka lat temu zniknął jak kamfora. Okazało się, że do wyjazdu zmusiły go zobowiązania rodzinne.

Problemy rodzinne

Jak dowiedział się tygodnik "Rewia", kabareciarz wrócił w rodzinne strony, by zaopiekować się chorą mamą. Kobieta wymagała nieustającej opieki. W pandemii sytuacja Niemca stała się wyjątkowo trudna, przez obostrzenia musiał odwołać większość występów i tym samym stracił źródło zarobku.

W pewnym momencie Steffen Möller zastanawiał się nawet, czy nie sprzedać mieszkania w Warszawie. Nieruchomość w ostatnim czasie zyskała na wartości, ale aktor wciąż liczy, że kiedyś wróci do Polski na stałe.

dczl6fn

"Na szczęście istnieje cudowne, moje ulubione polskie słowo "trudno", które pozwala wytrzymać tę sytuację" - komentuje sprawę zainteresowany.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

dczl6fn

Podziel się opinią

Share
dczl6fn
dczl6fn