16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Może to dobry pretekst aby dołączyć do wielu milionów ludzi na całym świecie, którzy podejmą w tym dniu próbę rozpoczęcia nowego życia? Życia bez papierosa.
Zanim zaczniemy korzystać z diet warto zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania. Pozwolą one zweryfikować mity dotyczące odchudzania i ustalić optymalny jadłospis, który dostarczy organizmowi niezbędne składniki odżywcze.
To, co jeszcze sto lat temu uznane zostałoby za hałaśliwe, dziś jest dla nas czymś normalnym, na co nie zwracamy większej uwagi. Samochody, samoloty, sygnał karetki czy policyjnego radiowozu to dla nas nic nadzwyczajnego. Hałas dociera do nas wszędzie, a nasze zdrowie niestety na tym cierpi.
Chociaż podobno moda na „chudość” mija, a o anoreksji mówi się coraz rzadziej, ta choroba wciąż zbiera swoje żniwo. Ma wiele ułatwień, głównie za pośrednictwem Internetu, w którym nastolatki wymieniają się pomysłami na drastyczne diety i wspierają się nawzajem w głodowaniu.
Walczysz z nadwagą ale nie masz najlepszej kondycji. Polecamy low-impact aerobic, czyli aerobic w nowej wersji. Jest mniej wyczerpujący niż tradycyjne treningi, a ćwiczenia wykonywane przy muzyce są proste i dostosowane do możliwości początkujących.
Od dwóch lat nosze aparat ale nie widzę zbyt dużej poprawy. Ile czasu nosi się takie aparaty oraz czy efekt będzie widoczny, tzn. czy moje zęby będą naprawdę proste??
Lekarka powiedziała, że powinnam pomysleć o aparacie żeby skorygować wadę zgryzu. Moje pytanie brzmi, czy to jest konieczne, bo trochę się boję tego aparatu. Kolega ma i strasznie cierpi, ma kłopoty z mówieniem i jedzeniem?
Mój sześcioletni syn bardzo zgrzyta ząbkami w nocy, prawdopodobnie na tle nerwowym i jest to bruksizm. Czy u dzieci również można zastosować na noc szynę relaksacyjną?
Moja 2,5 roczna córeczka ciągle ssie kciuka (smoczka nie chciała). Obawiam się, że będzie miała problem ze zgryzem jak ja (też ssałam kciuka w dzieciństwie). W jaki sposób ją tego odzwyczaić?
Czy dziecko z krzywymi jedynkami, mające 7 lat, powinno iść do ortodonty, czy poczekać?
Akupresura jest metodą nie tylko dla ludzi chorych. Można ją stosować także zapobiegawczo. Profilaktycznie można stosować ją raz w tygodniu, masując ogólne punkty, które mają dobroczynny wpływ na cały organizm.
O duchach dobrotliwych, złośliwych, pokutujących i błądzących, prymitywnych i inteligentnych i o najbardziej niebezpiecznych dla ludzi demonach, opowiada Maria Wolniewicz - jasnowidz, parapsycholog i bioenergoterapeua.
Ponad 60% naszego społeczeństwa przyznaje, że ich samopoczucie zależy od aury. I z pewnością nie jest to problem urojony. Naukowcy już dawno stwierdzili, że nasz organizm różnie reaguje na odmienne stany pogody. Jej nagłe zmiany czy wahania ciśnienia wpływają bowiem na nasze psychiczne i fizyczne samopoczucie.
Oddech jest dla nas tak naturalną czynnością, że najczęściej w ogóle o nim nie myślimy w codziennym życiu. Dopiero podczas wysiłku zauważamy, że oddech trzeba umieć kontrolować, gdyż stanowi on bardzo istotny element ćwiczeń. Dlatego warto zadbać o to, by nasz oddech był poprawny, równomierny i jak najgłębszy.
Niedawno, koleżance drastycznie osunęły się dziąsła na trzech
dolnych zębach. Pytając o przyczynę takiego stanu rzeczy usłyszała
odpowiedź: "takie są skutki leczenia ortodontycznego bez wyrywania zębów". Czy to prawda?
Moim problemem są obie trójki. Stałe zęby mi
nie wyrosły i mam dwie malutkie mleczne trójki, które na dodatek mi się
zepsuły. Co zrobić w tej sytuacji?
Mam zachodzącą dwójkę na jedynkę, co bardzo
utrudnia mi relacje z ludźmi. Co mogę z tym zrobić i jakie są koszta?
Od niedawna cierpię na dotkliwy ból zębów przy
ich szczotkowaniu. Nie jest to ból okołozębowy tylko nadwrażliwość całej
powierzchni zębowej. Czy to jakaś choroba?
Zęby w dolnej szczęce zaczynają mi się wykrzywiać i nie
wiem dlaczego. Mój dentysta stwierdził, że to jakieś ruchy zębów. Czy to prawda?
Rok temu zdjęłam aparat ortodontyczny – stały. Wtedy lekarz zaproponował mi
aparat ruchomy, na noc. Czy długo trzeba jeszcze nosić taki ruchomy aparat?
Chciałabym zmienić ortodontę i czy
taka możliwość istnieje jeśli nie mam historii mojego leczenia. Nie
chciałabym wracać do mojej byłej ortodontki w celu odebrania tego.
Mam poważny problem z dziąsłami. Są bardzo obniżone i widać
prawie całe zęby.
Wyrosły mi cztery ósemki, które powodują ścisk, a w
rezultacie krzywienie się zgryzu. Czy usunięcie ich zatrzyma ten proces?
Moja córka ma problem, którego nasza ortodontka nie potrafi zlikwidować. Zakłada aparat na noc (ma tyłozgryz), ale ja nie widzę żadnej poprawy.