Fitness

Fitness

Dieta na piękny wygląd
Zapisz na później
FitnessDieta na piękny wygląd

Najczęściej, by poprawić wygląd, kupujemy drogie kosmetyki, preparaty farmaceutyczne, udajemy się z wizytą do kosmetyczki lub salonu SPA. Tymczasem by zadbać o swoje ciało potrzebna jest również odpowiednia jego pielęgnacja od wewnątrz. Są bowiem składniki zawarte w pokarmach, które wpływają na kondycje i wygląd skóry, włosów oraz paznokci.

Redakcja WP Kobieta
Halluksy – zmora kobiet
Zapisz na później
FitnessHalluksy – zmora kobiet

Z powodu koślawych paluchów, czyli halluksów cierpi co czterdziesta kobieta. Brzydkie zniekształcenie narasta długo. Powstające zmiany zazwyczaj lekceważymy, wierząc, że dalej się rozwiną. Tymczasem halluksy stają się powoli cywilizacyjną epidemią, a główną winę za to ponosi nasze zamiłowanie do noszenia szpilek z wąskimi czubkami. Jeśli na dodatek Twoja mama ma hallluksy – niestety choroba też może Ci grozić.

Elżbieta Piotrowska
Osiem głównych objawów raka
Zapisz na później
FitnessOsiem głównych objawów raka

Brytyjscy naukowcy z Keele University sporządzili zestawienie objawów, mogących świadczyć o rozwijającym się nowotworze - informuje serwis "BBC News/Health".

Opierając się na wynikach 25 wcześniejszych badań, specjaliści skupili się na objawach, których obecność wskazuje na nowotwór z prawdopodobieństwem wyższym niż 1 do 20.

Redakcja WP Kobieta
Tabletki powiększające biust działają?
Zapisz na później
FitnessTabletki powiększające biust działają?

Pełne, jędrne piersi to synonim kobiecości, marzenie blisko 40 proc. pań. Niedostatki biustu bywają źródłem kompleksów, niskiej samooceny, która potrafi zakłócać kontakty damsko-męskie. Dla kobiet z miseczką A, utraconą urodą piersi po ciąży i karmieniu, wiotczejącym z upływem lat biustem pojawiła się nadzieja w postaci tabletek na powiększanie i ujędrnianie piersi.

Redakcja WP Kobieta
Mleko pomaga w odchudzaniu
Zapisz na później
FitnessMleko pomaga w odchudzaniu

Picie mleka w czasie diety odchudzającej pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów - wynika z badań, o których informuje pismo "American Journal of Clinical Nutrition".

Według autorów pracy, ma to związek z tym, że mleko i jego przetwory są bogatym źródłem dobrze przyswajalnego przez organizm wapnia, który - jak wskazują wcześniejsze badania - jest niezbędny do utrzymania szczupłej sylwetki.

Redakcja WP Kobieta
Co tak naprawdę kochamy w mężczyznach?!
Zapisz na później
PrzepisyCo tak naprawdę kochamy w mężczyznach?!

Oto dekalog prawdziwych zalet naszych facetów. Sprawdź, czy za to właśnie kochasz swoją gorszą połowę?!

Redakcja WP Kobieta
Choroby w spadku
Zapisz na później
FitnessChoroby w spadku

Twoja mama choruje na nadciśnienie. Ty masz raczej bardzo niskie, a więc myślisz, że wysokie ci nie grozi. Tymczasem podatność na nadciśnienie może być dziedziczna. Dotyczy to zresztą wielu innych chorób. Warto przyjrzeć się na co chorują lub chorowały Twoja mama czy babcia. Dzięki temu masz szansę zapobiegać schorzeniom, zanim zdążą się pojawić…

Redakcja WP Kobieta
Irydologia – diagnoza z oka
Zapisz na później
FitnessIrydologia – diagnoza z oka

Irydologia odkryła, że oko człowieka stanowi mapę całego organizmu. I choć jeszcze niedawno metodę tę nazywano lekceważąco „wróżeniem z oka”, dzisiaj uznaje się ją za jedną z metod diagnostycznych. Oczy pozwalają ocenić stan naszego zdrowia oraz przede wszystkim to, jakie choroby mogą nam grozić w przyszłości i jak powinniśmy im zapobiegać.

Redakcja WP Kobieta
Dieta zgodna z wiekiem
Zapisz na później
FitnessDieta zgodna z wiekiem

Metabolizm niektórych starszych pań jest tak szybki, że bez wahania mogą pozwolić sobie na deser (choć zdarza się, że nie pozwala im już na to wątroba). Z kolei wiele nastolatek cierpi na przyrost wagi, nawet kiedy zaczynają się żywić marchewkami i kiełkami (a może właśnie dlatego). Jak odchudzać się mądrze w każdym wieku?

Redakcja WP Kobieta
Krwotoki przyczyną jednej trzeciej zgonów przy porodzie
Zapisz na później
FitnessKrwotoki przyczyną jednej trzeciej zgonów przy porodzie

Prawie jedna trzecia z ponad 630 kobiet, które w ciągu minionych prawie 20 lat zmarły w Polsce z przyczyn położniczych, straciła życie z powodu krwotoku okołoporodowego. Opanowanie tego zjawiska wymaga dobrej diagnostyki i szybkiej reakcji - wskazują ginekolodzy.

Redakcja WP Kobieta
Rak szyjki macicy
Zapisz na później
FitnessRak szyjki macicy

Spośród krajów Unii Europejskiej Polska należy do niechlubnej czołówki pod względem zachorowalności na raka szyjki macicy. 4 tys. kobiet każdego roku zapada na tę chorobę, a 2 tys. umiera! Wiele Polek wciąż nie ma odpowiednio dużej świadomości, by wiedzieć, że profilaktyka to najlepsza z możliwych form obrony przed rakiem.

Redakcja WP Kobieta
Zaraźliwa klawiatura
Zapisz na później
FitnessZaraźliwa klawiatura

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że na powierzchni jednego centymetra kwadratowego biurka może znajdować się aż pięćset razy więcej zarazków niż na desce sedesowej. Na klawiaturze komputera jest ich jeszcze więcej. Mogą tam przetrwać 72 godziny. Aby liczba drobnoustrojów się podwoiła wystarczy tylko doba, a wtedy każde dotknięcie komputera wiąże się z ryzykiem przeniesienia ich na inne sprzęty.

Redakcja WP Kobieta
Najczęstsze choroby wywoływane przez bakterie
Zapisz na później
FitnessNajczęstsze choroby wywoływane przez bakterie

Wiele rodzajów chorób u ludzi, zwierząt oraz roślin wywoływanych jest przez bakterie. Przedostają się one do ludzkiego organizmu przez układ pokarmowy, oddechowy, krwionośny oraz płciowy, a także wnikają przez skórę. Bakterie, które są przyczyną najczęstszych chorób to:

Redakcja WP Kobieta
Największe siedliska bakterii w domu
Zapisz na później
FitnessNajwiększe siedliska bakterii w domu

Bakterie żyją wśród nas, otaczają nas wszędzie. Wywołują one najróżniejsze schorzenia poczynając od zwykłego kataru, kończąc na infekcjach zagrażających życiu. Należy przede wszystkim zwracać szczególną uwagę na te miejsca, w których może być ich najwięcej i zachować szczególną ostrożność.

Redakcja WP Kobieta
Skóra pełna bakterii
Zapisz na później
FitnessSkóra pełna bakterii

Człowiek na swojej skórze stwarza dom dla ogromnej nie do wyobrażenia ilości bakterii, która jest o wiele liczniejsza oraz zróżnicowana niż myśleli naukowcy. Komórki bakterii są około tysiąca razy mniejsze od komórek ludzkiego ciała. Na obszarze ludzkiej skóry istnieje ich jednak aż 10 razy więcej, niż jest wszystkich komórek budujących nas samych.

Redakcja WP Kobieta
Zarazki w łazience
Zapisz na później
FitnessZarazki w łazience

Panujące w łazienkach warunki są wręcz idealne do rozwoju wszelkich drobnoustrojów i bakterii, a także grzybów. Biorąc pod uwagę fakt bardzo szybkiego rozmnażania się bakterii musimy mieć świadomość, że jest ich w naszych łazienkach całe mnóstwo. W ciągu 24 godzin z jednej bakterii może powstać aż kilka milionów takich samych bakterii, a one również się mnożą, dlatego walka z nimi jest koszmarem, który nigdy się nie kończy.

Redakcja WP Kobieta
Zadbaj o biust - bezpłatnie!
Zapisz na później
FitnessZadbaj o biust - bezpłatnie!

Po raz pierwszy we Wrocławiu bezpłatne badanie mammograficzne piersi oraz profesjonalne dobieranie biustonoszy dla wszystkich Pań!

Redakcja WP Kobieta
Uwierzysz? To podoba się facetom!
Zapisz na później
PrzepisyUwierzysz? To podoba się facetom!

Kiedy Rich Santos pisze swoje felietony dla „Marie Claire” czytelnicy spijają jego słowa jak ambrozję. Santos jest kimś w rodzaju realnej (i w męskim wydaniu) Carrie Bradshow - pisze o seksie i o uczuciach, mężczyźni traktują jego wywody jak objawienie, a kobiety, uwielbiają bo tak dobrze zna ich dusze. Tym razem Rich Satnos pisze o tym, co mężczyźni wielbią w kobietach.

Redakcja WP Kobieta
Dieta na zgagę
Zapisz na później
FitnessDieta na zgagę

Zgaga to jedna z najczęściej występujących dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Objawia się głównie dziwnym, piekącym bólem w okolicy przełyku i żołądka, pojawia zwykle po zbyt obfitym i ciężkostrawnym posiłku. To nie tylko czasowy dyskomfort - jej długotrwałe występowanie może prowadzić do poważnych zmian w układzie pokarmowym. Zmiany w stylu życia i diecie mogą jednak znacznie zmniejszyć ten problem.

Redakcja WP Kobieta
Jak zahartować przedszkolaka?
Zapisz na później
FitnessJak zahartować przedszkolaka?

Troskliwa mama musi pogodzić się z faktem, że 5-latek może zachorować 10 razy w roku i nie będzie to dowodem jakiejś wielkiej słabości jego organizmu. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą mu lepiej sobie radzić z wirusami.

Redakcja WP Kobieta
Kobieto, uważaj na kilogramy!
Zapisz na później
FitnessKobieto, uważaj na kilogramy!

Tendencja do tycia to problem dużej liczby współczesnych kobiet. Problem, ponieważ współczesne trendy narzucają nam szczupłą, niekiedy wręcz wychudzoną sylwetkę. Jednak każda z nas, bez względu na to, czy szybko przybiera na wadze lub łatwo zrzuca parę zbędnych kilo, napotyka na swojej życiowej drodze takie sytuacje, kiedy jest szczególnie narażona na nagły i niekorzystny przyrost wagi.

Redakcja WP Kobieta
Cytologia - co trzeba wiedzieć?
Zapisz na później
FitnessCytologia - co trzeba wiedzieć?

To podstawowe badanie ginekologiczne, które wykrywa różne zmiany w szyjce macicy - od stanów zapalnych do nowotworowych. Niestety, regularnie chodzi na nie 30 procent Polek, a co trzecia nie wykonała go nigdy w życiu! Tymczasem na wykonanie badania wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut i to nie częściej niż raz w roku. Nie zwlekaj, bo cytologia może Ci uratować życie.

Redakcja WP Kobieta
Przestaniesz śmierdzieć, czyli czemu warto rzucić palenie
Zapisz na później
FitnessPrzestaniesz śmierdzieć, czyli czemu warto rzucić palenie

Statystyki są przerażające - już co trzeci Polak pali papierosy. Ciągle większość uzależnionych to mężczyźni, ale już co piąty palacz to przedstawicielka płci pięknej. Wyzwolenie się z nałogu to niełatwe zadanie. Magazyn "Elle" podpowiada jednak, dlaczego warto to zrobić. Może lista typowo "kobiecych" powodów zmotywuje niektóre panie do rzucenia śmierdzącego przyzwyczajenia?

Redakcja WP Kobieta
Alkohol może uszkodzić płód
Zapisz na później
FitnessAlkohol może uszkodzić płód

Picie alkoholu przez kobiety w ciąży może doprowadzić do uszkodzenia płodu,
opóźnienia jego wzrostu, anomalii w budowie wątroby, serca i nerek, a także spowodować u dziecka
nadwrażliwość na ból - podkreślali eksperci podczas konferencji w Warszawie.

Redakcja WP Kobieta