Blisko ludziGrafika: Matylda Damięcka o toksycznych relacjach w dobie pandemii

Grafika: Matylda Damięcka o toksycznych relacjach w dobie pandemii

Matylda Damięcka komentuje rzeczywistość
Matylda Damięcka komentuje rzeczywistość
Dominika Czerniszewska

08.09.2020 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pandemia i czas izolacji był wielkim testem dla związków. O miłości w czasach zarazy powstało wiele materiałów. Teraz Matylda Damięcka odniosła się do toksycznych relacji.

Matylda Damięcka o swoim życiu prywatnym niewiele mówi, za to w autorskich grafikach regularnie komentuje rzeczywistość. Zazwyczaj porusza w nich trudne dla Polaków tematy. Tym razem skupiła się na relacjach międzyludzkich.

Matylda Damięcka o toksycznych relacjach

Najnowsza grafika prezentuje napis, który wzorowany jest na haśle encyklopedycznym. I tak widzimy "toxic relationship" (toksyczne relacje) i pod spodem "lockdown i miss u" (izolacjo, tęsknię za tobą). Dodatkowo rysowniczka dodała hasztagi, które po rozdzieleniu tworzą zdania: "Lokdownie tęskno mi za tobą. Byłeś dla mnie najlepszą i najgorszą rzeczą zarazem".

Dla wielu związków przymusowa izolacja lub spędzanie z kimś 24 godzin na dobę to była wielka próba. Psychologowie alarmowali, że dla części wyjście z izolacji będzie jak wyjście z więzienia. Dodatkowo zwrócono uwagę na problem przemocy domowej i samotności osób starszych. Epidemia koronawirusa spowodowała widoczne zmiany w naszym życiu.

Grafikę Damięckiej zatem możemy interpretować na wiele sposób. Jednak zdanie, które dodała do niej, raczej jest ukłonem w stronę zakochanych, którzy przywykli do spędzania czasu ze sobą, a w życiu codziennym mają go niewiele.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)